Turnaj byl rozdělen na ranní a odpolední skupinu. Z každé vzešli dva účastníci semifinálových bojů.

První skupina nabídla suverénní jízdu FBK 1996 Příbram. „Předváděli rychlý kombinační florbal a svým soupeřům nedali moc šancí k udržení výsledkového tempa. Do play off je doprovodili Mobydicks, ačkoliv byli ve značně okleštěné sestavě," zhodnotil vývoj ve skupině A jeden z pořadatelů Petr Velebil.

Zklamáním byl tým Ježci Rožmitál, který se od finále PFL zřejmě stále nesmířil se ztrátou vytoužené trofeje a na turnaji předváděl na své zvyklosti dosti mdlé výkony. „Velmi sympaticky se naopak prezentovali nováčci prvního ročníku PFL Rosenthal Lions a FBC Gang Bang. Oba potrápili jak herně, tak i výsledkově favority soutěže, i když na pokračování v turnaji to bylo málo," uzavřel boje ve skupině A Velebil.

V druhé skupině předvídatelně dominovali Žraloci a otázkou tedy bylo, který z dalších týmů urve večerní účast v boji o vítězství. Žolík nakonec přišel do rukou Brdskému Wentylu, který byl sice značně kombinován s účastníky z jiných týmů, ale to mu nebránilo v zasloužené semifinálové účasti.

Za postupem zůstali Lišáci Příbram a FC Křížák, pro něž by případný postup byl velkým úspěchem. Poslední místo zbylo pro středoškolský tým Gymnázia pod Svatou Horou. „Sluší se říci, že k jejich složení došlo teprve v nedávné době. Jejich výkony šly v průběhu turnaje velmi strmě nahoru a budou jistě v celoroční soutěži důstojným soupeřem," pochválil nový celek Petr Velebil.

Semifinálové bitvy nabídly zajímavou podívanou s předvídatelným koncem, Mobydicks dokázali sice snížit rozdíl čtyř branek, ale vzápětí dvakrát inkasovali a museli se spokojit s celkovým 4. místem.

FBK 1996 Příbram si svého soupeře nepustil výsledkově k tělu a v poklidném tempu dokráčel k finálovému úspěchu. Brdský Wentyl nemusel být zklamán. Již výsledek prvního semifinále mu zajistil celkové třetí místo.

Skupina A: 1. FBK 1996, 2. Mobydicks, 3. Ježci Rožmitál, 4. Gang Bang, 5. Rosenthal Lions.
Skupina B:
1. Žraloci, 2. Brdskej Wentyl, 3. Lišáci, 4. Křížák, 5. Gymnázium p. Sv. Horou.

Semifinále: Žraloci – Mobydicks 6:3, FBK 1996 – Wentyl 4:1. Finále: Žraloci – FBK 1996 5:4.
Nejlepší hráč turnaje: Jaroslav Skácel (FBK Příbram 1996). Nejlepší brankář turnaje: Marek Roubíček (FBC Žraloci Příbram).