DIVIZE

V prvním letošním domácím zápase hostila Legie soupeře, s nímž se v minulém ročníku tahala o nesestupové příčky. Ve vyrovnaném souboji byli nakonec Příbramští o jeden zásah úspěšnější a vybojovali tak první vítězství v sezoně. „Utkání s pro nás méně oblíbeným soupeřem začalo naší aktivitou, která byla odměněna dvěma góly. Kvůli našim chybám skončil poločas jen dvougólovým rozdílem. Ve druhém poločase jsme měli šance, ale dokázali jsme přidat už jen jeden gól. Soupeř nás chvílemi zatlačil a z toho pramenily chyby, které byly potrestány. Závěr zápasu byl hektický, ale i zásluhou gólmana jsme ho zvládli, neinkasovali jsme a připsali si tak důležité body. Chtěl bych pochválit všechny hráče za bojovný výkon a gólmana za mnoho skvělých zákroků," komentoval zápas Michael Kvasnica.

Legie Příbram – AFC Kralupy 5:4 (4:2).
Branky: Zákoucký 2, Valta 2, Šimák - Vymětalík 2, Koláček, Tetiva. ŽK: Kvasnica (Leg.). Rozhodčí: Velebil, Kovář.

Legie: Vančát – Šperer, Bureš, Valta, Venta, Čech, Kvasnica, Šimák, Zákoucký.

KRAJSKÝ PŘEBOR

V městském derby na sebe narazily nováček ISŠ a HFK. Oba v úvodním zápase zvítězily, takže šlo i o udržení neporazitelnosti.

Jednoznačným favoritem byl celek ISŠ, disponující kvalitním kádrem s řadou hráčů, která prošla nejvyššími soutěžemi velkého fotbalu. A pozici favorita uhájil, když si rozhodující náskok získal v úvodu druhého poločasu a pak již s přehledem vedení kontroloval.

Hráči HFK sice v závěru manko stahovali, ale na dorovnání výsledku už jim čas nezbyl. „My jsme šli do zápasu s vědomím, že můžeme všechny jen překvapit. Myslím, že pro úspěch jsme udělali maximum, ale na víc jsme prostě neměli. Snad jsme soupeře alespoň pořádně potrápili," hodnotil zápas předseda HFK Jan Hájek. A za pravdu mu dal i jeho protějšek na lavičce ISŠ Jaroslav Černý: „Narazili jsme na velmi dobře organizovaného soupeře, který nám dělal velké problémy do poločasu. Ve druhé části utkání jsme již měli hru pod kontrolou."

ISŠ Příbram – HFK Příbram 7:6 (3:3).
Branky: Krupa 3, Soldát 2, Valta 2 – V. Kuba 3, Šutek 2, Herc. Rozhodčí: Peták, Chyba. ŽK: J. Kuba (HFK). Diváci: 30. Sled skóre: 2:0, 2:3, 7:3, 7:6.
ISŠ: Novák – Staroba, Soldát, Krameš, Valta, Krupa.
HFK: Falc – J. Kuba, Bernát, Herc, Nohýnek – V. Kuba, Ptáček, Šutek