2. liga

Tým ISŠ hostil v pátek v přímém souboji o druhé místo mužstvo Jablonce.

Podle počtu nastřílených gólů, kterými hosté jednoznačné převyšují ostatní, se museli Příbramští připravit na pozornou a důslednou obranu. „Při zvolené taktice presinku po celém hřišti od začátku zápasu se nám dařilo téměř celý první poločas neinkasovat. Výtečně si počínal i Hynek Holan v brance, kdy pochytal vše, k čemu se Jablonec dostal," popsal průběh první půle trenér příbramského celku Jaroslav Černý.

Ten měl k dispozici kompletní sestavu, tedy osm hráčů do pole. Mezi nimi byla namíchaná zkušenost i mladistvý elán.

ISŠ šla brzy do vedení po individuální akci Tomáše Pilíka. Na 2:0 pak zvyšoval Jirka Junek po výborně rozehraném trestném kopu a po dalších dvou gólech Pilíka už Příbramští vedli 4:0.

V poslední minutě prvního poločasu nezachytili domácí skvěle zahraný signál Jablonce z rohu, a tak se šlo do přestávky za stavu 4:1.

„Po bouři v kabině vstoupili hosté do druhého poločasu se změnou taktiky. Začali naše hráče tzv. dohrávat a provokovat. Nám se podařilo ještě rychle zvýšit na 6:1, ale potom začali hrát hosté power play a dokonale rozebírali naši obranu," připomněl krušné chvíle z druhé půle Černý.

Jablonec tak rychle snížil na 6:4. „V této fázi jsme hráli dost zmateně. Ve snaze dát branku přes celé hřiště jsme velmi rychle odevzdávali soupeři míč," přiznal Jaroslav Černý.

Uklidnění na chvíli vnesl do řad příbramských fanoušků Hájek, který vypíchl soupeři míč, ustál tři souboje a dovedl jej do branky na 7:4. Ještě zdaleka však nebyl konec.

Jabloneckým se i nadále dařilo rozhodit hlavně mladé příbramské hráče, kteří inkasovali několik žlutých karet. Náskok ISŠ se při tom snížil až na 7:6.
Dvě minuty před koncem však vzal zodpovědnost na sebe T. Pilík, když dvěma góly stanovil konečný výsledek.

„Po heroickém výkonu všech našich hráčů, s obdivuhodnými Tomášem Pílíkem a Hynkem Holanem, jsme v jednoznačně doposud nejlepším druholigovém zápase postoupili na druhé místo v tabulce," dodal Jaroslav Černý.

K dalšímu utkání pojedou příbramští futsalisté v pátek na půdu vedoucího GL Litoměřice, kterému v „podzimní" části uštědřili zatím jeho jedinou porážku v soutěži.

ISŠ Příbram – FK GMM Jablonec 9:6 (4:1). Branky: T. Pílík 6, Junek, Laňka, Hájek.
ISŠ: Holan – Buch, Ric, Bouček, Junek, Hájek, Pilík, Hlinka, Laňka.

Divize A
Hráči Legie porazili na palubovce příbramské sportovní haly čtvrtý tým tabulky. Odpoutali se tak od sestupových příček a mají stejně bodů, jako sedmá Čechie Slaný.
Legie Příbram – SKP Kolín 7:5 (4:2).

Krajský přebor
Zatímco Viva si bez větších potíží doma poradila s Fobozem, hráči HFK zcela zaskočili lídra tabulky a odvezli z Mladé Boleslavi velmi cenný bod.
Viva Příbram – Foboz Slaný 11:2 (3:0), Joga Ml. Boleslav – HFK Příbram 3:3 (3:1).