2. liga

„Již před utkáním bylo zřejmé, že pokud vyhrajeme, dostaneme se na úplnou špičku tabulky. Po podzimní remíze v Chebu jsme však věděli, že soupeř má vysokou kvalitu a herně vyspělé hráče, což potvrzoval i v tomto utkání hned od první minuty," komentoval předzápasové propočty trenér příbramského týmu Jaroslav Černý.

Hosté dorazili do dubenské haly pouze s jediným hráčem na střídání, na jejich herním projevu to však znát nebylo. Naopak.

Hned v úvodu zápasu se mohli dostat rychle do vedení a Holan se musel pořádně ohánět, aby udržel čisté konto. Nakonec jej ale hosté přecijen prostřelili.

„Nám rozjezd trval trochu déle než obvykle. Na vedoucí branku soupeře jsme odpověděli až ve druhé části prvního poločasu ukázkovou akcí Lukáše Rice a zakončovatele Míry Slepičky. Poté nás do trháku dvěma góly dostal Pavel Pilík, ale zdatný soupeř do poločasu snížil," vyjmenoval sled skóre Černý.

Ačkoliv měli příbramští futsalisté míč častěji ve své moci, hosté vyráželi do nebezpečných přečíslení. A tak bylo oč hrát až do poslední vteřiny.

Ve druhém poločase tým ISŠ dvakrát utekl na rozdíl dvou branek, hosté dvakrát snížili. Dalším problémem pro domácí celek pak byla žlutá karta pro Holana po nakopnutí brankové konstrukce. Pro příbramského gólmana se totiž jednalo o čtvrtou kartu v sezoně, a tak bude v následujícím zápase nuceně chybět.

„Děj zápasu byl místy pro rozhodčí falešnou stopou," zlobil se na sudí příbramský trenér po uznání dvou sporných branek, kdy nebylo zcela jasné, jestli vůbec míč přešel brankovou čáru. „Závěr nás zastihl v nervozitě a obavách o výsledek. Nicméně jsme vítězství vydřeli a dosáhli tak na povinné domácí body. Průběh utkání jen potvrdil, že každé utkání druhé ligy je nesmírně náročné a získané body mají cenu zlata," dodal Jaroslav Černý.

Do konce sezony zbývá šest kol. V neděli jede ISŠ do Turnova.

ISŠ Příbram – HERD Hradiště 5:4 (3:2)
Branky: Slepička 2, P. Pilík 2, Buch. ŽK: Holan (Pb.). Rozhodčí: Rybka, Vaněk. Diváci: 20.
ISŠ Příbram: Holan – Šindelář, Ric, Žáček, P. Pilík, Buch, Hájek, Slepička.

Divize A

Pořádnou střelnici si otevřeli ve víkendovém patnáctém kole futsalové Divize A hráči Legie Příbram.

Na palubovce sportovní haly Aquaparku hostili v pátek poslední celek tabulky, který v dosavadním průběhu sezony ještě nezískal ani jedno vítězství – Ústí nad Labem. A tuto černou šňůru se mu nepodařilo prolomit ani v Příbrami.

Už během prvních minut zápasu bylo jasné, jakým směrem se tento duel bude ubírat. Legie nakonec během prvního poločasu získala šestigólový náskok a po změně stran pak začala pravá kanonáda.

Skóre se nakonec zastavilo na hrozivých, ale zasloužených 22:3.

Legie si tak připsala očekávané tři body a opět se o kousek vzdálila sestupovému pásmu. Ústí zůstává pevně přikováno k poslední příčce.

Legie Příbram - Relax Ústí 22:3 (8:2)
Branky Legie: Šperer 5, Zákoucký 5, Bureš 3, Venta 3, Šimák 2, Valta 2, Mezera 2.

Středočeský přebor

Městské derby se stalo kořistí Vivy. Ta porazila HFK a posunula se do horní poloviny tabulky. Zato HFK zůstává dál přikováno ke dnu tabulky s pětibodovou ztrátou na předposledního a osmibodovou na záchranu.

Viva Příbram - HFK Příbram 10:6 (3:4)
Branky: Zykán 3, Hanáček 3, Branžovský 2, Pravda, Drašnar - V. Kuba 5, Šorna.