Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Goodson: O Česku jsem hodně slyšel, těším se, že vše sám poznám

Příbram /ROZHOVOR/ – Tým amerického fotbalu Příbram Bobcats i nadále loví v zahraničních vodách další a další zajímavé akvizice pro nadcházející sezonu. Už dříve funkcionáři úřadujících českých vicemistrů avizovali, že by měli přijít Woodson Greer. Sava Petrovic, Filip Djordjevic a quarterback Doug Webster. Zatím poslední vyhlídnutou posilou je D. D. Goodson, univerzální hráč z University of Colorado. Jak se tento zkušený hráč do Příbrami těší a co očekává od svého prvního evropského angažmá odpovídal v rozhovoru.  

28.1.2016
SDÍLEJ:

D. D. GoodsonFoto: archiv

Jak se zrodil váš příchod do Příbrami?
O zájmu Příbrami jsem se dozvěděl po komunikaci s trenérem Fandertem. Zahlédl jsem, že jeho tým hledá hráče pro novou sezonu 2016, a tak jsem mu poslal své video a začali jsme spolu komunikovat přes mail. Řekl mi o dvou posledních finále, ve kterých Příbram byla a já okamžitě věděl, že to chci také zažít a finále vyhrát.

Víte něco o našem městě nebo klubu?
Zatím jsem přímo o městě Příbram nic neslyšel. Znám hlavní město České republiky z vyprávění, neboť hodně lidí z univerzity Colorado bylo v Praze studovat. Mí přátelé, kteří v Česku byli, mi řekli spoustu skvělých věcí o tamní kultuře, jídlu a lidech, takže jsem byl nadšený, že to také poznám osobně.

Do týmu Bobcats přicházíte s Woodsonem Greerem, se který se velmi dobře znáte z univerzity…
Ano. Já a Woodson nejsme jen bývalí spoluhráči, ale také spolubydlící z univerzity. Rádi spolu soutěžíme, ať už jsme na stejné straně nebo proti sobě. Dáváme si navzájem energii, abychom se dobře bavili, ale zároveň tvrdě pracovali.

Míříte poprvé ve své kariéře do Evropy. Máte z něčeho strach? Nebojíte se například jazykové bariéry?
Samozřejmě, vždy, když cestujete do cizí země, jdete do spousty neznámých věcí a možných bariér. Ale jsem přesvědčený, že trenér a hráči Bobcats se o mě dobře postarají a doufám, že i lidé ve městě, pokud bude potřeba.

Jste připravený na odloučení od rodiny?
Určitě budu svou rodinu a přátele postrádat. I proto jsem rád, že jeden můj přítel cestuje do Evropy se mnou a bude se mnou hrát. Ale celkově se cesty nebojím. Jsem vždy nadšený, když mohu poznávat nové lidi a objevovat jejich kulturu.

Co očekáváte od evropského fotbalu, konkrétně od toho českého a týmu Bobcats?
Někteří z mých nových spoluhráčů už mě oslovili a mluvili se mnou, což je pro mě skvělý pocit a jejich přístup velmi oceňuji. Neočekávám, že spoluhráči budou nějak výrazně jiní, než tady v Americe. Nakonec, je to pořád americký fotbal a všichni chceme vyhrávat!

Máte nějaký předzápasový rituál?
Hodně poslouchám hudbu. Také rád mluvím a vtipkuji s dalšími hráči. Snažím se před zápasem hodně odpočívat a pečlivě protáhnout.

Co se týká zkušeností, budete pro své spoluhráče velkým přínosem. Myslíte, že budou mít i vaši spoluhráči co nabídnout vám?
Určitě ano. Doufám, že se od nich dozvím spoustu informací o evropském stylu hry.

Co si myslíte o disciplíně?
Věřím, že disciplína je jen dalším druhem učení. Když se dělá dobře, tým brzy uvidí dobré výsledky.

Jak byste se pro své nové spoluhráče a fanoušky popsal? Na koho se mohou těšit?
Jsem hráč s velkou pracovní morálkou a někdo, kdo přináší do hry zábavu.

JAKUB KŘÍŽ

Autor: Redakce

28.1.2016
SDÍLEJ:
Sídliště Křížáky v Příbrami.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.  

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení