V sobotu 22. září hráli mladší žáci házenkářského oddílu TJ Spartak Příbram první domácí duel v nové soutěži. Jejich soupeřem byla Třeboň.

Utkání na hřišti Gymnázia Komenského začalo oboustranně opatrně. Příbramští se snažili překonat největší nevýhodu na své straně větší počet minižáků ve svých řadách a tedy i menší zkušenosti než má soupeř. Na hostech se naopak projevila daleká cesta, a tak se na úvodní branku čekalo až do poloviny první půle. Hosté následně získali herní jistotu a vyhráli poločas bez obdržené branky.

Do druhé půle provedli Příbramští pár změn v sestavě, čímž sice zlepšili skóre oproti minulému dvojzápasu, ale na rozjeté hosty to nestačilo. Změna ve hře přišla až s návratem Daniela Krotkého do branky domácích, když následně zlikvidoval několik rychlých útoků soupeře a tři sedmimetrové hody.

Příbramští se prosadili i v útoku. Po spolupráci s Ondřejem Hofmannem zakončil Petr Procházka. Překonal tak dvakrát jinak dobře postavenou obranu hostí.

„Důležité je, že naši hráči sice postupně, ale jistě nacházejí herní jistotu v této věkové kategorii a zlepšují svůj výkon," řekl krátce ke třetímu utkání sezony trenér příbramských házenkářů Josef Holeček.

Spartak Příbram - Jiskra Třeboň 2:19 (0:8)
Příbram:
Krotký - Procházková, O. Hofmann, M. Hofmann, Kolařík, Vohnout, Procházka, Spálenka, Hrubý, Vopička.

V pátek 28. září přivítali příbramští házenkáři na hřišti u Gymnázia Komenského družstva ze Strakonic.

Dvojutkání bylo zahájeno duelem s A týmem Strakonic tvořeným především hráči hrající v této kategorii již druhým rokem. Tato skutečnost byla na průběhu utkání znát. Navíc Příbramští postrádali některé opory a jejich místo museli zaujmout hráči bez soutěžních zkušeností.

Nesehranost příbramských žáků se projevila v útoku, čehož zkušený výběr hostí dokázal využít k laciným brankám z rychlých protiútoků. Příbramští se dokázali prosadit až v úvodu druhého poločasu, kdy jejich jediným střelcem byl Procházka.

Sp. Příbram - Strakonice A 1:37 (0:19)

Do druhého utkání proti B týmu Strakonic nastoupili domácí s cílem výrazně zlepšit pohyb v útoku, avšak tento cíl se jim v úvodu utkání nezdařilo naplnit, a tak v 8. minutě prohrávali 0:8.

Za tohoto stavu se Příbrami podařilo průběh utkání vyrovnat. Hlavní zásluhu na tom měla dvojice Ondřej Hofmann, Petr Procházka, která do konce poločasu zatížila konto strakonických pěti brankami, čímž upravili na poločasových 5:14.

Do druhé půle vstoupil Spartak se zlepšenou obrannou hrou, podpořenou zákroky Krotkého v brance a větším pohybem v útoku, což se projevilo na vyrovnanějším průběhu druhé části. Opět se však prosadili pouze dva střelci – Procházka a O. Hofmann. To na výraznější změnu stavu nestačilo.

Sp. Příbram - Strakonice B 11:24 (5:14)

K dalšímu utkání zajíždí příbramští žáci v sobotu do Českých Budějovic.

Příbram: Krotký – Procházková, Ječná, Kolařík, M. Hofmann, O. Hofmann 2/1, Daňhelka, Vopička, Procházka 9.