V neděli tým starších žáků, oslaben z důvodu zranění o tři hráče základní sestavy, vyrazil do Mělníka. „Dvě vysoké spojky museli zastoupit mladší žáci J. Šíp a Němejc a na křídle M. Hofmann. Vzhledem k tomu, že měli za sebou sobotní turnaj ve své kategorii, byla únava znát a tudíž se to muselo podepsat i na výsledcích," prozradil trenér Josef Holeček.

Příbramští kluci bojovali a bylo vidět i několik povedených akcí. Jediný soupeř, který jim nedal šanci, byl Mělník A. V ostatních i přes porážky chvílemi kluci sahali po překvapivých výsledcích. Zklamala je však střelba. „Svou zbrklostí v určitých pasážích jsme soupeřům dávali velký prostor na rychlé protiútoky. V brance se vystřídali tři hráči a nutno podotknout, že všichni, ač původně hráči z pole, předvedli vynikající výkony," dodal Holeček.

Výsledky: Spartak Příbram – Ml. Boleslav 7:19 (3:6), Mělník B 13:15 (5:10), Mělník A 4:29 (1:16), Kutná Hora 12:18 (3:12).

Sestava a střelci Příbrami: Bašus 4, Němejc 4, Mácha 1 – Procházka 15, Hrubý 3, J. Šíp 4, Daňhelka 3, M. Hofmann 2.

Další turnaj oblastního přeboru starších žáků pořádá Příbram v neděli 20. září od 9 hodin na hřišti u Gymnázia Komenského.

Mladší žáci zahájili soutěž domácím turnajem v hale Aquaparku.

Do turnaje vstoupili utkáním se Sokolem Úvaly B. V úvodu dominovaly obrany, ale postupně si Úvalští vybudovali šestibrankový náskok. Ten si pak udrželi až do konce, přestože se příbramským klukům ve druhé půli hra v útoku začala mnohem lépe dařit příchodem Ondřeje Pekárka.

V druhém utkání byl soupeřem domácích Sokol Úvaly C. Toto utkání nebylo započteno do soutěže a proto bylo hráno kratší dobu. Příbramští tak po vypracování si dostatečného náskoku svoji sestavu obměnili, aby umožnili získat co nejvíce zkušeností novým hráčům a minižákům.

Třetím soupeřem Příbrami byl Kolín, tedy tým složený především z dívek. Spartak si v tomto utkání velmi brzo vypracoval výrazný náskok, který byl zásluhou dobré obranné hry celého týmu, podpořené úspěšnými akcemi Němejce. V závěru si tak opět zahráli i ti nejmladší.

Posledním soupeřem Příbramských byl tým Jiskry Zruč nad Sázavou. S favoritem tohoto utkání drželi krok a od poloviny prvního poločasu si udržovali zásluhou dvojice Němejc, Šíp dvoubrankové vedení. O své vedení přišli až v polovině druhé půle, kdy hráči ze Zruče šňůrou čtyř branek rozhodli o osudu utkání.

Výsledky: Sp. Příbram – Sokol Úvaly B 10:16, Sokol Úvaly C 11:8, HC Kolín 15:6, Jiskra Zruč nad Sázavou 10:13.

Sestava a střelci Příbrami: Jelínek – B. Pekárek 2, O. Pekárek 6, M. Šíp 2, Říha, Němejc 12, Hofmann 5, Fišerová, J. Šíp 7, K. Kolářová, Špour 3.

Soutěž Oblastního přeboru mladších žáků pokračuje v sobotu 19. září turnajem ve Zruči.

Družstvo starších žákyň vyjelo ke své premiéře za svými soupeři do Mělníka. Vzhledem k absenci jedné stabilní hráčky byla povolána náhradnice Puškárová, která se před tímto turnajem zúčastnila pouze jednoho tréninku. I když v týmu nastoupily dvě mladší žačky Brojako a M. Ostřížková, podala děvčata velice bojovný výkon a svým o několik let zkušenějším soupeřkám vzdorovala. Byl na nich vidět obrovský zápal pro hru a i přes tři porážky (TJ Turnov 3:15, TJ Sokol Bělá p. Bezdězem 9:15 a Házená Mělník 2:13 ) se na jejich hře našlo spoustu pozitivních věcí.

„Naše děvčata by potřebovala doplnit o pár nových hráček. Věřím, že by se tím jejich výkony podstatně zlepšily," říká Josef Holeček a zve všechny zájemce.

Sestava a střelkyně Příbrami: Stýblová – Procházková 11, Puškárová 3, Kolářová, J. Ostřížková, M. Ostřížková, Brojako.

Další kolo Sdruženého oblastního přeboru starších žákyň se koná 18. října.

Do soutěží se zapojilo i družstvo minižáků, když jelo za svými soupeři do Zruče nad Sázavou. Základnu tohoto týmu tvoří hráči patřící věkem spíše o kategorii níže.

Průběh turnaje byl jak na houpačce, ale příbramské děti nic nevzdaly a bojovaly ve všech šesti zápasech. Po suverénním výkonu proti Mělníku přišla tvrdá lekce od Kutné Hory. Bylo třeba se rychle oklepat a zapomenout. To se povedlo hned v dalších utkáních, kdy se poprvé gólově prosadili i hráči s dosud prázdným seznamem vstřelených gólů.

Sestava Příbrami: Říha Josef, Šíp Metoděj, Krejčík Daniel, Hofmann Jan, Hofmannová Ema, Fišerová Amálie, Kolářová Kristýna.

Minižáci mají nyní volno až do 27. září, kdy se představí doma. Další turnaj totiž pořádá Příbram na hřišti u Gymnázia Komenského.