Bylo těžké získat pro Příbram pořadatelství mistrovství republiky?
Nebylo. Vlastně nám bylo přiděleno, sami jsme o to neusilovali.

Jak se to tedy stalo, že bude šampionát u nás?
Na začátku roku se vždy rozděluje pořadatelství všech závodů. A když přišlo na mistrovství republiky, řeklo si vedení svazu, že v Příbrami už dlouho nic nebylo, tak by bylo dobré ty závody tady uspořádat.

Co vše pro vás pořadatelství mistrovství znamená?
Máme na starosti kompletní zabezpečení celého dne. Tedy od složení tatami a obsluhy časomíry, až po zajištění doktorů a postarání se o rozhodčí.

Bude se kromě titulů bojovat ještě třeba o postupy na mezinárodní závody?
Ano, většinou to bývá tak, že mistr republiky je následně nominován na mistrovství Evropy a světa. Ti nejlepší jsou samozřejmě sledováni celý rok. Ale je na to složitý žebříček hodnocení, kdyby se třeba největším favoritům celou sezonu dařilo a pak jim například kvůli nemoci nevyšlo mistrovství republiky.

Budou mezi závodníky i nějaké domácí naděje na medaili?
Představí se tři naši závodníci – Tomáš Moravec v kategorii mužů a Sandra Oudová s Petrem Pazderkou v kategorii Masters. O medaili by mohla bojovat Sandra. Petr to bude mít těžké.

Příbramské karate o sobě dalo vědět při nedávném krajském přeboru mládeže. Byl jste spokojený?
Ano, vedlo se nám celkem dobře. Nemám teď po ruce výsledky, ale myslím, že šest našich závodníků postoupilo z krajských přeborů na mistrovství republiky. Mládež tu teď máme opravdu kvalitní.