„Náš nahrávač Jakub Ulč nám, bohužel, poslední den roku oznámil, že na základě lékařských doporučení a delší dobu trvajících zdravotních problémů, se kterými se potýká už od letní přípravy, je nucen přerušit hráčskou kariéru," prozradil prezident volejbalového klubu Dan Rosenbaum.

„V polovině sezony je to pro naše extraligové mužstvo velice nepříjemná zpráva. Zvláště, když Jakub hrál na tak důležitém postu. Vedení klubu ale jeho rozhodnutí plně respektuje a přeje mu brzké uzdravení," říká šéf příbramského klubu.

Hned na Nový rok tak začal Rosenbaum obvolávat hráčské agenty a vyhledávat vhodnou náhradu. A našel.

Možná už zítra v Ostravě tak budou moct fanoušci Příbrami a celé volejbalové Extraligy vidět zajímavou akvizici. Tím, kdo by měl posílit Kocoury, je totiž finský reprezentant Kasper Vuorinen. „Je to jednatřicetiletý zkušený hráč. Věřím, že nám pomůže k lepším výsledkům," říká na adresu nové posily Rosenbaum.

Vuorinen má za sebou bohatou hráčskou kariéru. V posledních letech hrál za Hurrikaani Loimaan, Muuramen Lentopallon, Kokkolan Tiikereiden a rok v íránské lize za Javanheri Gonbad. Letošní sezonu zahájil v dresu účastníka Ligy mistrů Raision Loimun. Od roku 2014 je ve finské reprezentaci.