V květnu zavítá do Příbrami vůbec poprvé v historii mezinárodní pohárová soutěž v naturální kulturistice pod názvem Agrofert Natural Cup. A půjde o hodně důležitou akci. Ti nejlepší se totiž z Příbrami kvalifikují na mistrovství světa do Itálie a Thajska.

„Na soutěž se mi už teď hlásí první účastníci. Počítám, že celkově by jich mělo být kolem sto padesáti," říká hlavní ředitel závodu Michael Hartman.

Kromě těch nejlepších z České republiky by se měli v příbramské sportovní hale 13. května představit i sportovci ze zahraničí. „Jsem v kontaktu se slovenskou společností pro naturální sport a rád bych oslovil i závodníky z jiných evropských zemí," prozradil Hartman, jenž v minulosti sám závodil, ale z osobních důvodů teď závodit nebude.

„Když jsem si řekl, že závodit nebudu, tak jsem se rozhodl, že alespoň umožním závodit ostatním. Přemýšlel jsem, kam v Příbrami soutěž umístit. Jednou z variant byl i kulturní dům, ale nakonec mi vyšla jako jediná možnost sportovní hala," dodává Michael Hartman, student nadstavbového studia na SPŠ a VOŠ Příbram.