O titul v seniorské kategorii (nad 50 let) nakonec bojovalo 10 hráček, které soutěžily v disciplíně 120 hodů sdružených. Nejvyšším náhozem 527 poražených kuželek zvítězila Zdenka Černá z TJ Neratovice, na druhém a třetím místě se umístily kutnohorské hráčky. Stříbrná Marie Adamcová dosáhla výkonu 518 kuželek, bronzovou příčku jen o dvě kuželky horším výkonem obsadila další domácí hráčka Hana Barborová. Tyto tři medailistky spolu se čtvrtou ženou v pořadí Evou Dvorskou, rovněž z TJ Neratovice, se zúčastní letošního Mistrovství ČR v Jičíně.

V ženské kategorii (24 – 49 let) byla konkurence mnohem větší a také jsme byli svědky vyšších dosažených výkonů. Hráčky kutnohorské Sparty Eva Renková a Markéta Kopecká se na tyto přebory dobře připravily a dokonale využily znalost domácí kuželny.

Přebornicí Středočeského kraje pro rok 2012 se stala Eva Renková výkonem 567 poražených kuželek, o čtyři kuželky méně shodila další kutnohorská hráčka Markéta Kopecká a získala tak stříbrnou medaili. Třetí příčku obsadila Lenka Rojová z TJ Kovohutě Příbram výkonem 556 poražených kuželek. Skvělý výkon 551 kuželek dosáhla i čtvrtá hráčka v pořadí Zdeňka Dejdová ze Sokola Kolín. Tyto čtyři hráčky budou reprezentovat Středočeský kraj na mistrovství ČR, které se uskuteční 5. – 6. května v Podbořanech.

„Děkujeme všem zúčastněným hráčkám za předvedené výkony a za napínavou podívanou až do posledních hodů, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tyto přebory a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení soutěže a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně,“ dodal předseda kuželkářského oddílu v Kutné Hoře Jiří Halfar.