V kategorii ženy, která se konala na kuželně TJ Sokol Benešov, zastupovala Příbram Lenka Rojová, která se po mateřské pauze opět vrací mezi aktivní hráče. Lenka je několikanásobnou účastnicí Mistrovství ČR a ani tentokrát se mezi silnou konkurencí rozhodně neztratila. Výkonem 524 kuželek na 120 hodů sdružených obsadila výborné 6. místo.

V kategorii senioři, která se konala na kuželně Akuma Kosmonosy v Mladé Boleslavi, reprezentovali Zdeněk Lukáš, Karel Weigert, Pavel Weigert a Jaroslav Chmel. Do postupových bojů o MČR se z prvního dne probojoval Jaroslav Chmel výkonem 510 kuželek. K tomuto nadějnému výsledku připojil druhý den výkon 482 kuželek a skončil tak na celkovém 14. místě.

A to nejlepší na konec. V kategorii muži za Kovohutě Příbram do Kutné Hory vyrazili bojovat Jan Weigert, Luboš Řezáč, Tomáš Číž a David Hošek. Do druhého dne se probil Tomáš Číž výkonem 551 kuželek, ke kterému ve finále přidal 541 kuželek a obsadil tak 15. místo.

David Hošek první den naházel skvělých 584 kuželek a na průběžném 4. místě měl velmi reálnou šanci bojovat o postup na MČR, kam z této kategorie postupovalo pět hráčů. David druhý den přidal 567 kuželek a obsadil právě 5. místo. Postoupil tedy na MČR jednotlivců, které bude ve dnech 4. a 5. května v Rosicích.

Jak těžký boj to byl vystihuje fakt, že vítězem této kategorie se stal reprezentant ČR, několikanásobný medailista a mistr světa ve svých kategoriích Filip Dejda, a to výkony 609 a 607 kuželek. Mezi dalšími soupeři byli hráči především z 1. a 2. kuželkářské ligy.

Jen připomeňme, že příbramští borci nyní hrají 3. ligu, kde v probíhající skvělé sezoně drží zatím druhé místo a rvou se o postup s bývalým prvoligovým celkem Vltavan Loučovice. Držme tedy Davidovi i A-týmu Kovohutí palce v dalších bojích!