Pět kol před koncem divize vám patří skvělé páté místo. Překvapuje vás, jak vysoko v tabulce jste?
Až tak úplně mě to nepřekvapuje. Odehráli jsme hodně kvalitních utkání, ale také nám jich pár nevyšlo. Minulou sezonu v krajském přeboru jsme skončili sice na třetím místě, ale tým měl určitě na to celou soutěž vyhrát. Docela dlouho jsme se rozkoukávali a najednou byla půlka sezony. Trochu podobně vypadá letošní sezona v divizi, ale tentokrát nám nevyšla až druhá třetina soutěže. Zbytečně jsme ztráceli body se slabšími soupeři. Doufejme, že v nadcházejícím kole navážeme na dvě důležitá vítězství.

Co je nejsilnější zbraní Legie?
Nemyslím si, že bychom měli nějakou typickou zbraň. Máme kvalitní, relativně mladé mužstvo, které má už něco za sebou. Naopak bych řekl, že máme jednu velkou slabinu. Nechodíme trénovat, resp. trénovat chodí jen třetina mužstva. Někteří hráči jsou na studiích mimo Příbram a někteří pracují a bydlí v Praze. Toto je velká nevýhoda hlavně v nacvičování herních situací nebo signálů, které jsou ve futsale velmi důležité. Takto naše hra působí spíše fotbalovým než futsalovým dojmem. Jsem velice rád, že se pohybujeme v první polovině tabulky, ale jak už jsem zmínil, mohli bychom na tom být ještě lépe.

Hraje svou roli i to, že se scházíte ke každému zápasu téměř v totožné sestavě?
Legie stabilizovala svůj kádr už v dobách, kdy hrála okresní přebor. Velkou roli v tom hrál i fakt, že v okresním přeboru skončil FC Rychlý Válec. Z něj přestoupilo pár hráčů a zvlášť příchod Pepy Šperera udělal velký zlom v dalším působení Legie ve futsale. Máme stabilních osm hráčů do pole plus dva brankáře. V záloze máme zároveň dva hráče, kteří zaskakují v případě neúčasti hráčů ze základní osmičky. Takže celou sezonu odehrajeme prakticky s dvanácti hráči, což je velice málo, ale na druhou stranu je dobré, že si na sebe hráči velmi dobře zvykli a jak je vidět, nese to ovoce.

S jakým umístěním bude Legie spokojená po konci soutěže?
Byli bychom spokojení s umístěním do pátého místa. Kdyby byla bedna, tak by to byl velmi dobrý výsledek.

Mluvili jste o možnosti postupu výš? Je pravděpodobné, že účast ve druhé lize bude opět nabídnuta více týmům, než jen vítězi divize…
Samozřejmě, že toto téma je v týmu hodně žhavé. Vše záleží na tom, jak dopadnou jednání se sponzory na příští sezonu. Kdyby vše dopadlo tak, jak si všichni přejeme, měli bychom zajištěny finance na celou sezonu i na úrovni druhé ligy. Každopádně většina týmu je pro to, abychom druhou ligu vyzkoušeli.