Příbramští hráči tak odčinili úvodní prohru 4:9 z Mostu, zato Pardubice po předchozím skalpu silného Brna tentokrát odjely bez bodu. „Myslím, že z příbramského hřiště se moc body vozit nebudou. Přesto jsme se vraceli s převážně dobrým pocitem z předvedeného výkonu. Naše mladé mužstvo se dokázalo vyrovnat soupeři, který hrál opravdu výborně," poznamenal vedoucí pardubického celku Vlastimil Čáň.

Branžovský zase ocenil výkon pardubického gólmana Vlastimila Mičjana, který lapil několik vyložených příležitostí Příbrami. „Kdyby se udělovala cena pro gólmana kola, měl by ji dostat. Vytvořili jsme si dost šancí na to, aby si hosté odvezli větší nálož, ale brankář zachytal opravdu výborně," uznal.
Utkání v Příbrami začalo náporem domácích, kteří Pardubice takřka nepouštěli na svou polovinu. V dobrých příležitostech se postupně ocitli Riegel, T. Macek a Janů, jenže ani jeden z nich branku netrefil. Když se Pardubice konečně dostaly ze sevření, hned z toho byla úvodní branka. Po závaru se k míči dostal Mužík a poslal hosty do vedení. To ale bylo od Pardubic v první půli vše.

Těsně před koncem poločasu Příbram svého soka opět zamkla na jeho polovině a Janů i přes faul od protihráče vyrovnal. „Na duel s Pardubicemi jsme se připravovali, protože vzájemná střetnutí mají vysokou úroveň a jsou i vyhecovaná. V úvodu jsme neproměnili šance, ale podařilo se nám vyrovnat a po přestávce jsme vedení navyšovali," sdělil vedoucí Příbrami.

Ve druhém poločasu domácí hráči pokračovali v náporu a hosté se úspěšně bránili. Až do 38. minuty, kdy zvýšil na 2:1 Riegel. O čtyři minuty později trefil krásnou střelou příbramský Suchý břevno a za další čtyři minuty jeho spoluhráč Janů skoro z půlky orazítkoval tyč.

V 50. minutě udělal ojedinělou hrubku pardubický gólman Mičjan, když neodkopl míč před atakujícím Bábíčkem, a Kaňa pohodlně skóroval do prázdné branky. Hned za minutu tentýž hráč po samostatném úniku skóroval podruhé. „Ty dva góly byly zlomové, potom už hosté otevírali hru. Střídali jsme dvě pětky, zatímco Pardubice měly jen tři hráče na střídání a v závěru jim chyběly síly," všiml si Branžovský.

Domácí poté polevili a nechali Pardubice pět minut před koncem snížit. „Naše mužstvo se v rozestavení pět plus jedna stále učí hrát, systém ještě nemáme tak úplně zažitý. V týmu jsme navíc měli dva hráče ročníku narození 1998 a dva 1997, kteří vůbec nezklamali. Touto cestou se chceme dál ubírat a věřím, že se budeme stále zlepšovat," vyhlížel další souboje Čáň.