„Bereme to jako cenné vítězství z hlediska toho, že ještě před zápasem jsme nevěděli, kolik nás bude. Jihlava naštěstí přijela ještě o jednoho hráče míň. Ale v posledním zápase k nám přijela v sedmi a vycvičila nás z produktivity, i když jsme měli velice slušný mančaft, co se jmen týče," zahájil svůj komentář k zápasu příbramský Jakub Tošovský. „Teď jsme k zápasu přistoupili trošku jinak, zodpovědně. Hráli jsme od půlky a říkali si, že to bude o prvním gólu. Povedlo se nám ho vstřelit, následně druhý, jenom škoda, že jsme to neudrželi až do konce a vítězství muselo být až na penalty, které jsme po minulé sezoně konečně zlomili," usmál se Tošovský.

První poločas nabídl jen vzájemné oťukávání, branky se hrstka diváků nedočkala. Skóre otevřel až ve 41. minutě krásnou ranou z voleje Tošovský. Čtyři minuty po něm z brejku zvýšil Dražan a Příbram mířila za vítězstvím. Jenomže Jihlava zvýšila obrátky, v 52. minutě snížil hostující nováček Trojánek a minutu před koncem se v pokutovém území uvolnil jihlavský kapitán Průcha a srovnal.

Pokutové kopy rozhodla pátá série. Do té doby se dvakrát na domácí straně trefil Tošovský, na jihlavské zase Kubát. Jenže v páté sérii skóroval podruhé také Sandr, zatímco Kubát svou třetí penaltu nedal.

Příbram vstoupila do nového ročníku bez trenéra, ale i bez něj v úvodním duelu slavila. „Pracujeme na novém nástupci, uvidíme, jak to dopadne. Jsou tam dvě jména. Nevím, jestli jeden z nich kývne. I tak budeme sestavy dělat podle toho, kdo bude moct. Měli jsme na Jihlavu mít dvě pětky, ale dokonce v den zápasu dopoledne jeden hráč napíše, že nemůže. To je pak těžké," popisuje peripetie se skládáním sestavy Tošovský a rovnou přidává i možné řešení: „Bavili jsme se, že rovnou nominujeme třeba tři náhradníky, kteří holt musejí na zápas přijít. Jde o to, zda budou lidi ochotní to akceptovat. Pořád se pereme s tím, že základna malého fotbalu se v Příbrami zatím nerozšiřuje, což bychom hrozně rádi. Bohužel, mládí se nechce. Asi budeme jezdit v sedmdesáti procentech stejných lidí co minulou sezonu, akorát k tomu zkusíme přistoupit trošku jinak pojetím hry," dodal Tošovský.

Příbram – Jihlava 2:2 (0:0), pk. 5:4
Branky: 41. Tošovský, 45. Dražan, rozh. penalta Sandr – 52. Trojánek, 59. Průcha. Rozhodčí: Hanusek – Pakosta. ŽK: J. Mezera, P. Mezera – Průcha.
Příbram: Bohuněk – Macek, Trefný, J. Mezera, Tošovský, Dražan, Sandr, Bábíček, P. Mezera.