Na vedoucí celek se tak bodově dotáhl Most a Praha vede už jen zásluhou lepšího skóre. „Nechceme hrát o nic jiného než o titul. Prohrou jsme se aspoň vrátili trošku na zem. Tahle soutěž nejde vyhrát bez toho, aniž byste jednou klopýtli. Sice jsme podzim zakončili prohrou, ale do jarní části jdeme se vztyčenou hlavou," prohlásil kanonýr pražského výběru Stanislav Mařík.

Příbrami patřila před včerejší dohrávkou Brna s Blanskem čtvrtá příčka, posbírala shodně deset bodů jako třetí Brno. „Ukázalo se, že doma na našem hřišti umíme hrát. Praha nás nijak nepřevyšovala, měli jsme spoustu šancí, které jsme si vytvořili naší aktivní hrou," radoval se příbramský střelec Aleš Bábíček.

Středočeský celek má ve svém středu zkušené hráče a zároveň umí využít své hřiště, na což lídr soutěže doplatil. „Příbram je hodně kvalitní, hrála na nás důrazně, tvrdě, nakopávala balony, což nám nevyhovovalo. Její hráči víc chtěli než my, byli víc nabuzení, zatímco my jsme přijeli v klídečku, že to půjde samo. Chodili do toho tvrdě a rozhodčí nic moc pro nás nepískal, ale vyhráli zaslouženě," uznal reprezentační útočník Mařík.

Domácí šli do vedení v jedenácté minutě zásluhou Michala Dražana, ale za tři minuty srovnal právě Mařík. Poločas skončil remízou. „Nalezli jsme na hosty, domluvili jsme se, že budeme hrát aktivně od začátku, nepouštěli jsme je do velkých brejků a hráli jsme ze zajištěné obrany," popsal plán Bábíček.

Právě příbramský snajpr vrátil domácímu výběru vedení dvě minuty po přestávce. Osm minut před koncem zařídil vyrovnání Marek Barták, jenže reakce Příbrami přišla vzápětí. Za minutu rozhodl Petr Mezera. „Dostali jsme dva góly ze standardek, které jsme nedůsledně bránili, což rozhodlo. Nedokázali jsme na to odpovědět proměněním šancí, kterých jsme si vytvořili dost. Kdybychom góly dali, je to snazší, ale v zápase jsme ani jednou nevedli. Domácí byli hodně důrazní a na menším hřišti věděli, jak na nás," doplnil Mařík.

Příbram si připsala třetí vítězství v soutěži a na všechna dosáhla na domácím hřišti. „Jsme samozřejmě rádi, protože soutěž se pro nás nevyvíjela moc dobře. Na jaře hrajeme čtyři zápasy doma, kde jsme silní, a když tady budeme dělat body, můžeme pomýšlet i výš, třeba na třetí nebo druhé místo," uvažoval Bábíček.

Pražský výběr přijel do Příbrami s nabitým kádrem třinácti fotbalistů, jenže mu to spíš uškodilo. „Náš cíl bylo dokráčet do konce podzimní částí soutěže bez prohry, což se nám nepodařilo. V Příbrami jsme narazili na perfektně připraveného soupeře a nám chyběla větší lehkost a kompaktnost, jak v útočné, tak v obranné fázi. Možná to bylo i tím, že jsme střídali dvě šestky, hráči museli stát i obstřídání a hůře se dostávali do tempa. Porážka je vždy nepříjemná a bolí, na druhou stranu pro nás musí být impulz, že je stále co zlepšovat. Chci poděkovat všem klukům, kteří nastoupili byť jen jednou v lize, za perfektní přístup a vzornou reprezentaci výběru Prahy," doplnil trenér Pražanů David Pecka.

Příbram – Praha 3:2 (1:1). Branky: 11. Dražan, 32. Bábíček, 53. Mezera – 14. S. Mařík, 52. Barták. Rozhodčí: Pakosta – Peták.