Mezi vybrané, kteří obstarají zahajovací program, se totiž dostala cvičitelka, která vyrůstala v Dobříši a nyní již nějaký čas žije v Londýně Miloslava Pilátová. „Přihlásila jsem se přes olympijské internetové stránky a pak jsem prošla přes dva konkurzy. Budu tančit, či vystupovat pár metrů od královské lóže," přibližuje cestu na hlavní plochu mezi ty, kteří zajistí zahajovací program, Mili Pilátová.

Jak probíhaly konkurzy a jaké bylo čekání na verdikt?
Konkurzy probíhaly již od dubna loňského roku a celkem se jich zúčastnilo přes patnáct tisíc lidí. Na kladnou odpověď jsem musela čekat skoro pět týdnů. Když už jsem to začala pomaličku vzdávat, dostala jsem email, který začínal: Gratulujeme Vám… No, to už jsem věděla, která bije. Nebyla jsem schopná ho ani dočíst. Ještě další dva dny jsem chodila s obrovským úsměvem na tváři a nemohla se na nic soustředit.

V jaké roli na stadionu vystoupíte?
O tom, jak samotný ceremoniál bude vypadat, máme přísně zakázáno mluvit. Takže jen okrajově. Bude tam několik představení a já budu vystupovat v jedné ze show v první polovině, která bude čítat kolem 850 lidí různých věkových kategorií, národností a dovedností a dokonce i dětí.

Dát dohromady takové množství lidí dá určitě hrozně práce. Trénujete v menších skupinách nebo už se počet lidí při nácviku podobá konečné verzi?
První zkoušky probíhaly v ateliérech v menších skupinkách, ale od půlky května jsme se spojili s dalšími skupinami a nacvičujeme na venkovním prostranství o velikosti olympijského stadionu. Takže to začíná vypadat jak na pražském Strahově!

Když vás vybrali, byla jste šťastná. Jaké máte pocity teď?
Je to skvělá příležitost a hlavně zážitek. Na druhou stranu musím přiznat, že je to docela náročné skloubit dva tréninky v týdnu po pěti hodinách s prací ve fitness centru. Nesmím víc jak dva vynechat, jinak vypadávám ze hry. Tak se snažím. Už jako malé dítě jsem asi tíhla k hromadnému cvičení. Poslední spartakiáda v roce 1985 mi utekla o fous. Tenkrát jsem se nemohla zúčastnit, protože jsem byla nemocná. No a tohle je něco podobného.