Jihlava dorazila hodinu před utkáním pouze s jedním hráčem na střídání. „Přišly tři omluvenky těsně před odjezdem. Vycházeli jsme z brejků, hráli jsme dobře organizovaně, podařilo se nám vsítit góly a v poločase jsme drželi vedení 7:2. Ve druhém jsme si to hlídali, nevytahovali se, od půlky jsme bránili a dotáhli jsme utkání do vítězného konce," shrnul překvapivý triumf jihlavský útočník Roman Vyskočil.

I hráči Příbrami po utkání uznali, že je hosté zaskočili. „Dali jsme tři tyče, kdybychom měli štěstí, mohli jsme výsledek zvrátit, na rovinu však musím přiznat, že mě kluci z Jihlavy překvapili, jak hráli dobře. Taky jsem čekal, že vyhrajeme. Na to, jakou jsme měli sestavu, jsme hráli špatně," podotkl příbramský útočník Pavel Pilík.

Kromě něj byli v příbramském dresu k vidění i další tři hráči s prvoligovými starty – jeho bratr Tomáš, kapitán Michal Macek a v uplynulé sezoně třináctigólový ostrostřelec brněnské Zbrojovky Jakub Řezníček. „Velký fotbal je o něčem jiném, není důležitá sestava, ale zda proměňujete šance, protože je máte v každém zápase. V malém fotbale spíš vyhrají týmy, které dobře brání a hrají na brejky, my jsme hráli jen dopředu, nebránili jsme," poznamenal Pavel Pilík.

Jihlavský výběr bez největších hvězd a českých reprezentantů v malém fotbalu se však jmen nezalekl. „Velký respekt jsme neměli. Trošku nás ze začátku zaskočilo, že tam jsou ligáči, přece jen pro nás je něco jiného, když proti nim máme nastoupit. Souboje jsme podstupovali, dařilo se nám je vyhrávat. Domácí se spíš tlačili dopředu, dozadu se jim moc nechtělo. Po dvou hrubkách stopera jsme navýšili náskok natolik, abychom si jej ohlídali," uvedl Vyskočil.

Domácí přitom po osmi minutách vedli, když se prosadili Michal Macek s Tomášem Pilíkem. Za deset minut ale Filip Dvořáček s Vojtěchem Hronem srovnali. Pak přišla jihlavská gólová série, do přestávky se dvakrát v rozmezí minuty prosadil Vyskočil, jednou Miloš Kriegsmann, David Vacek a podruhé v utkání Hron. „Začali jsme dobře, pak od nás asi přišlo podcenění. Hosté zápas otočili a měli i štěstíčko, dali nám dva polovlastní smolné góly, což vás pak položí," popsal Pilík.

Po přestávce ještě zvýšil Dvořáček, až pak se opět připomněla Příbram. Podruhé skóroval Macek a jednou Lukáš Rom. Utkání ukončila minutu před koncem branka jihlavského kapitána Adama Průchy. „Jak vyrovnali, hráli od půlky, což pro nás moc dobré nebylo. Hráli jsme dopředu, hosté nám to vypíchli, nebo jsme míč ztratili, přišel brejk a gól. Takhle jsme dostali pět, šest branek," posteskl si Pilík.

Příbram na jaře ještě nevyhrála, její náskok na šesté pozici se ztenčuje a v posledním kole míří k lídrovi soutěže do Prahy. Tu Středočeši jako jediní v sezoně porazili. „Mrzí nás prohra a po tomto utkání chceme ukázat, že fotbal hrát umíme," dodal Pilík.

Premiérová sezona celostátní ligy malého fotbalu bude zakončena kompletním kolem 8. června.

Příbram – Jihlava 4:9 (2:7). Branky: 5. a 40. M. Macek, 8. T. Pilík, 43. Rom – 14. a 36. Dvořáček, 18. a 29. Hron, 23. a 24. Vyskočil, 19. Kriegsmann, 20. Vacek, 59. Průcha. Rozhodčí: Hanusek – Pakosta. ŽK: Kočí, P. Pilík, Branžovský – Vyskočil.
Příbram: Branžovský – Suchý, Buch, P. Pilík, T. Pilík, Řezníček, Trefný, M. Macek, Drašnar, Mezera, Rom, Bábíček, Kočí.

1. Praha 13  8  4  4  1  70:33  32
2. Most 13 10  0  1  2  80:37  31
3. Jihlava 13  6  1  3  4  68:63  22
4. Blanensko 13  7  0  0  6  58:55  21
5. Brno 13  4  1  3  6  46:54  16
6. Příbram 13  3  0  4  6  40:62  13
7. Pardubice 13  3  1  1  9  46:59  11
8. Milovice 13  2  2  2  9  47:92  10