Milane, prozradíte, jak se váš přestup do Příbrami seběhl?
Ještě to není podepsané, ale vypadá to, že by se to v týdnu mělo dořešit. Už minulý rok jsem plánoval odchod, ale nakonec jsem tady ještě na rok zůstal. Teď už jsem cítil, že potřebuji změnu. Ozvalo se mi pár klubů, jestli bych u nich neměl zájem hrát a nakonec jsem se domluvil s Příbramí.

Jaké byly další nabídky?
Mluvil jsem s Benátkami a s Libercem. V Liberci to ale nedopadlo ohledně peněz, tak jsem se nakonec domluvil na angažmá s Příbramí.

Jako ústeckému odchovanci se vám jistě nebude odcházet snadno, že?
To je pravda. Jsem tady celý život, v klubu jsem začal hrát volejbal, vyrůstal jsem tu. Díky Ústí jsem tam, kde jsem. Určitě se mi neodchází snadno, ale už potřebuji změnu. Chci se ještě zlepšovat a Příbram, která v loňské sezoně skončila třetí, je určitě správnou volbou. Těším se na nové angažmá.

Hrál ve vašem rozhodování roli fakt, že Příbram trénuje ústecký trenér Petr Brom?
Pan Brom je trenérem, který má za sebou několik titulů v české lize. Sám se mi ozval s tím, že má o mě zájem a díky tomu jsem věděl, že by to právě v Příbrami mohlo být dobré. Vzhledem k tomu, že je z Ústí, tak se dlouhou dobu známe a samozřejmě mi to pomohlo v rozhodování.

Nepřemýšlel jste o odchodu do zahraničí po vzoru vašeho kamaráda Jakuba Salona, který před lety odešel z Ústí zkusit štěstí do Francie?
Určitě jsem o tom přemýšlel, ale vzhledem k tomu, že mám přítelkyni, která hraje v Praze, jsem se nakonec rozhodl zůstat v Česku. Až mi skončí angažmá v Příbrami, budu zase o něco zkušenější a pak bych to třeba mohl zkusit.

Co byste vzkázal spoluhráčům z ústeckého týmu a fanouškům zdejšího volejbalu?
Fanouškům určitě to, aby dál chodili na zápasy, jelikož následující sezona bude možná ještě těžší než ta loňská. Tak aby vydrželi a fandili, aby kluky podporovali. A klukům bych popřál, aby to zvládli a hlavně, aby se rvali.