Splnila účast v závodu vaše očekávání?
Účast má očekávání zcela předčila. Nikdy jsem neběžel v tak velkém davu. Byl to zážitek, vidět před sebou plnou ulici běžců. Super pocit.

Jak dlouho jste se na účast chystal?
Říkal jsem si poslední dva roky, že bych se zúčastnil. Abych pravdu řekl, tak přípravu jsem trošku podcenil. Poprvé jsem vyběhl čtrnáct dní před půlmaratonem.

Z čeho jste měl největší obavy?
Největší obavy jsem měl z terénu, hlavně kostek a tramvajových pásů, kvůli zranění. Ale byly to přehnané obavy. Pak ještě z toho, že se nechám strhnout davem k rychlejšímu tempu, než bych zvládl.

Měl jste na trati krizi?
Doslova krizi jsem neměl, ale posledních pět kilometrů jsem běžel pomaleji než jsem měl v plánu.

Jaká byla vaše taktika a cíl?
Hlavně nepřepálit začátek, do patnáctého kilometru držet čas kolem 5:10 minut na kilometr a když budu ke konci moct, tak přidat. Do toho patnáctého kilometru mi taktika vycházela, ale pak jsem místo zrychlení zpomalil. Cíl jsem měl 1:50 a výsledný čas nakonec 1:55 hodiny. Těch pět minut navíc je posledních pět šest kilometrů.

Co byste doporučil těm, kteří se teprve odhodlávají k účasti? Na co si dát pozor, čeho se naopak vůbec nemusejí bát?
Určitě si dát pozor na tempo. Když se přepálí prvních pět kilometrů, tak jich do cíle zbývá ještě šestnáct. Nemusí se bát davu. I když jsou v Praze ulice úzké, tak jsem nikde neviděl problém s ucpáním nebo kolizí. Všichni běžci kolem byli ohleduplní.

Byl to váš první půlmaraton?
Byl to můj třetí půlmaraton, na maraton jsem si ještě netroufl. První jsem běžel minulý rok kousek za Prahou s účastí sto lidí, takže tentokrát to byla úplně jiná atmosféra.

Kolika běžeckých závodů se za rok zúčastníte a podle čeho si je vybíráte?
Pravidelně asi osm let se účastním dvou závodů. Na jaře Rožmitál-Březnice. V Rožmitále jsem vyrůstal a každý rok na Velikonoce na běh dorazím. Další ročník je již příští týden. Věřím, že se podaří překonat loňskou účast sto padesát sedm závodníků. Na podzim se pak účastním Velké Kunratické. K té mě přivedl taťka, který ji běžel již šestatřicetkrát. Za loňský rok jsem ještě dal dva půlmaratony. První v Dobřichovicích jsem spojil s návštěvou příbuzných a druhý v Plzni se setkáním se spolužáky z vysoké školy.