Diváci viděli v tradičně emotivní bitvě dlouhé výměny, přesto udrželi hráči vysokou kvalitu po celý zápas. „Na naší straně se sice tolik nedařilo Kriškovi, ale do fazony se dostává po zranění Böhm, což je dobře,“ našel Peterka nejlepšího hráče Příbrami. Dařilo se však i ostatním. Tradiční výkon předvedl Havrlík, i navrátilec Čížek. „Měli jsme trošku problém jen na liberu, protože Kotek zůstal doma se střevní chřipkou, ale Málek jej zastoupil slušně,“ dodal manažer příbramského klubu.

Příbramští nakonec na vysněné finále a tedy ani na finanční částku sto tisíc korun nedosáhli, přesto mohli odjíždět z Mladé Boleslavi spokojení. „Mezi čtveřicí týmů, které se probojovaly do Final Four, jsme byli považováni za outsidera, ale to se vůbec nepotvrdilo. Naopak to vypadá, že se Příbram dostává do formy ze začátku sezony. Hráči jsou v laufu, takže se budeme moct dobře připravit na blížící se play off,“ vzkázal všem fanouškům Peterka, který se sám stal přímým aktérem vyvrcholení Českého poháru. Pro internetovou televizi totiž komentoval všechna tři utkání.

Final Four, semifinále: Liberec – Ostrava 2:3 (23, 24, – 18, -18, -6), Č. Budějovice – Příbram 3:1 (29, 21, -29, 15). Finále: Ostrava – Č. Budějovice 3:2 (17, 24, -20, -18, 14).

Již ve čtvrtek 16. 2.se příbramští volejbalisté střetnou s Českými Budějovicemi znovu. Tentokrát to bude v rámci 26. kola Extraligy a hrát se bude na palubovce Jihostroje. V sobotu pak Kocouři od 18 hodin hostí Ostravu.