V sobotu 19. prosince se do tělocvičny Základní školy Rožmitál dostavili hráči z oddílů působících na okrese Příbram. Zúčastněných 34 mužů a 1 žena bylo rozlosováno do osmi skupin, kde hráli každý s každým o postup do vyřazovacího pavouka.

Po odehrání zápasů ve skupinách se rozehrály boje o titul přeborníka na rok 2015 ve čtyřhrách.

Čtyřhry se po rozlosování hrály rovnou vyřazovacím způsobem.

Přes páry, hrající krajské soutěže, se po výborných výkonech dostali do semifinále domácí rožmitálští hráči M. Hořejší s M. Zajíčkem a také borci z Voznice M. Chmelař a D. Selucký. Menším překvapením už byla účast dvou párů ze Sokola Příbram: H. Bauer s J. Eisenreichem ml. a A. Jaroš s J. Hlaváčkem.

Ti také potvrdili roli favoritů a postoupili do finále, kde zvítězili Bauer s Eisenreichem. V utkání o 3. místo byli úspěšnější hráči Voznice Chmelař a Selucký.

Po odehraných čtyřhrách pokračovaly zápasy ve dvouhrách, tentokrát již vyřazovacím způsobem. Všichni čtyři nasazení hráči potvrdili oprávněnost svého nasazení a sešli se v semifinále.

Horst Bauer (nasazená jednička) potvrdil vynikající formu a svého soupeře L. Silaveckého vyřadil po výsledku 3:0. Ve druhém semifinále Antonín Jaroš (2) s Jindřichem Eisenreichem (3) svedli o finále strhující bitvu, která skončila nejtěsnějším rozdílem 11:9 v pátém setu vítězstvím Eisenreicha.

V boji o třetí místo poražených semifinalistů byl úspěšnější Jaroš, který zvítězil 3:1 na sety.

Finále mezi hráči Sokola Příbram skončilo vítězstvím Horsta Bauera, který potvrdil, že je jedním z nejlepších hráčů divize. Po vítězství 3:1 se stal dvojnásobným přeborníkem na rok 2015.

Pozornost na přeborech budila jediná zástupkyně žen J. Silavecká (roč. nar. 2004), která prokázala v zápasech s muži velký talent. Pokud jí vydrží nadšení, má dobré předpoklady na zlepšování své sportovní výkonnosti.

Poděkování za vynikající organizaci patří pořadatelům z Rožmitálu a J. Dlouhému za řízení a regulérní rozlosování zápasů.

Výsledky přeborů
Dvouhry: 1. H. Bauer, 2. J. Eisenreich, 3. A. Jaroš (vš. So. Příbram).
Čtyřhry: 1. H. Bauer, J. Eisenreich, 2. A. Jaroš, J. Hlaváček (vš. So. Příbram), 3. M. Chmelař, D. Selucký (So. Voznice).

ANTONÍN JAROŠ