Starší žactvo se vydalo do Jihlavy a Prostějova.

V Jihlavě reprezentovala příbramský klub Simona Karešová s trenérkou Mílou Karešovou. Vytvořila si nové osobní rekordy a nebo plavala na úrovni svých nejlepších časů. Nejlépe skončila na 12. místě.

Ještě o kus dál cestovala na mistrovství republiky Lucie Furchová. Ta musela až do Prostějova. „Lucce se, bohužel, mistrovství moc nevydařilo a zaostala za svými osobními rekordy. Vybojovala dvakrát sedmé místo, což je po dlouhé době její nejlepší umístění," řekl trenér příbramské plavkyně Jan Zikmund.

Kvůli zranění nemohly svou nominaci proměnit v účast Karolína Karnošová a Eliška Hlaváčková.

Zimní mistrovství ČR mladšího žactva se uskutečnilo v Trutnově. PK Příbram zde byl zastoupen třemi plavci, které doprovázel trenér Jaroslav Mašek.

O vynikající výsledky se postarala Kateřina Laňková. Získala pět zlatých medailí a jednu stříbrnou, čímž se stala nejlepší účastnicí z více jak osmdesáti plaveckých oddílů či klubů z celé ČR.

Neztratil se ani Matěj Šálek (3x páté místo a 2x šesté místo). Méně se dařilo Vojtovi Stehlíkovi, který se nevešel mezi prvních deset závodníků, ale už jen kvalifikace na toto mistrovství je jeho velkým příslibem do budoucnosti.

Mistrovství se pro nemoc nemohla zúčastnit Dáda Karasová, která se též kvalifikovala a určitě by se v širokém poli závodníků neztratila.

„Všem zúčastněným Dvanáctiletým borcům je třeba poděkovat za úspěšnou reprezentaci PK Příbram," dodal Jan Zikmund.