„Je to skvělý úspěch našeho klubu. Výkony všech, kteří se kvalifikovali, se mi líbily. Nejvýraznější stopu ve mě zanechal výkon Davida Bálka na kraulařské dvoustovce, kde si zlepšil osobní maximum o neuvěřitelných deset vteřin," řekl příbramský trenér Jan Mašek.

Právě Bálek zařídil pro příbramské barvy nejvíce medailí, celkem šest – dvě zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou. „Je škoda, že neskončil zlatem ten jeho o deset vteřin vylepšený osobák. Plaval ve druhé dráze a na soupeře ve čtvrté neviděl. Prohrál s ním o pouhé dvě desetiny vteřiny," vrátil se ještě jednou k Bálkovu osobáku Mašek.

Pět cinkajících placek měla po závodech na krku Kateřina Laňková. Čtyři byly zlaté a jedna stříbrná. „U Katky je škoda, že místo kratších tratí nemůže plavat ty delší. Měla by určitě víc medailí. Její soupeřky jsou vyspělejší, statnější, a tak jim na krátkých tratích nemůže konkurovat," řekl na adresu nejúspěšnější plavkyně Jan Mašek.

Zbývajících pět medailí přidali do příbramské sbírky Matěj Šálek (stříbro a bronz), Denisa Červenková (bronz) a štafety – chlapci na 4x50 VZ (bronz) a děvčata na 4x50 PZ (bronz).

„Byl to velmi vydařený a pěkný víkend. Po oba dny našim závodníkům fandila skupinka rodičů. Teď ještě budeme trénovat až do Vánočního kapra. Potom budou mít děti volno a od nového roku začneme trénovat na Letní pohár," dodal Mašek.

Tradiční zakončení kalendářního roku – akce s názvem Vánoční kapr, se uskuteční v příbramském bazénu v pátek 19. prosince od 15 hodin.

O víkendu 13. a 14. prosince čekají republiková finále Zimního poháru dvanácti až čtrnáctileté žactvo. Dorost a senioři pak vyrazí na zimní mistrovství republiky ve dnech 18. až 21. prosince.