„Vezeme osmnáct zlatých medailí a pohárů. Je to bomba. Kvalifikace na mistrovství republiky vyšla skvěle," psal už po cestě z dějiště finálových závodů trenér příbramských plavců Jan Mašek.

Na republikovém finále by tak neměli chybět zlatí Laňková, Bálek, Šálek, Červenková a chlapecká štafeta na 4x50 metrů volný způsob. Na postup však mají reálnou šanci i v Berouně stříbrní Novotná, Vachová, Stehlík, Šálková a Karasová. „Minimálně polovina z nich na republiku určitě pojede. Postupové časy se dozvím příští úterý," prozradil Mašek.

V závěrečném kole krajského poháru se dařilo všem příbramským plavcům. Nezklamaly tradiční medailové naděje, ale zabojovali i ostatní. „Velmi mile mě překvapily Červenková, Novotná a Šálková. Všechny bojovaly a odměnou jim byly medaile. Z čeho jsem měl velikou radost, bylo vítězství štafety kluků. Beroun je na této trati dlouhodobě nejsilnější a my jsme mu dokázali nadělit přes čtyři vteřiny," pochválil nejvýraznější výkony závodního dne Jan Mašek.

O víkendu 29. a 30. listopadu čeká PK Příbram další krajské finále, tentokrát ročníků narození 2002 a starších. Konat se bude v bazénu příbramského Aquaparku. V sobotu se začíná v 9.30 hodin, v neděli v 9 hodin.

Zimní pohár České republiky se bude konat pro všechny kategorie společně, a to o víkendu 6. a 7. prosince v Plzni.