„Byly to pěkné závody. Všichni naši plavci předvedli parádní výkony, plavali skvěle a získali řadu medailí a umístění na stupních vítězů," hodnotil spokojeně účast svých sportovců trenér Jan Mašek.

Plavci z Příbrami si v kladenském bazénu vybojovali přes deset umístění na prvních místech a mnoho druhých a třetích míst. Mohli se tak zároveň radovat z postupů na finálové 4. kolo Krajské soutěže, které se o víkendu 25. a 26. října uskuteční v Příbrami.

„Na krajské finále se plavci kvalifikují ze druhého a třetího kola krajské soutěže. Z finále se pak postupuje na mistrovství republiky," vysvětlil Mašek.
Nejúspěšnějšími plavci byli David Bálek (šestkrát zlatý) a Kateřina Laňková (pětkrát zlatá). Právě oni budou největšími želízky v ohni na zisk některé z medailí nejen v krajském finále, ale snad i v republikové konkurenci.

O den později se vydali ke svým závodům jejich starší kolegové – Jan Bartůněk, Ondřej Topič, Lukáš Kvasnica, Iveta Fairaislová, Tomáš Zikmund a Marek Šálek. Přestože jeli na Velkou cenu Prahy spíše testovat svou formu před víkendovými závody Českého poháru v Plzni, řada z nich si dokázala posunout svá dosavadní maxima. Formu tedy mají.