Do Brna na šampionát ročníků narození 2001 a 2002 odjelo z příbramského klubu trio dívek Simona Karešová, Karolína Karnošová a Lucie Furchová.

Nejlépe se dařilo Lucce Furchové, která vybojovala dvě osmá místa. Výkony Karolíny Karnošové stačily dvakrát na 9. místo a maximem pro Simonu Karešovou bylo 12. místo.

Ročníky narození 2003 se utkaly ve Zlíně. Pro tento ročník se jednalo o první celorepublikový závod, mnozí dvanáctiletí plavci z Čech a Moravy tak poprvé vzájemně poměřili svoje síly.

PK Příbram reprezentovali Katka Laňková, Eliška Bálková, Matěj Šálek a Vojta Stehlík. Za trenéra Jana Zikmunda tentokrát zaskočil Tomáš Pilík.

Vojta Stehlík nastoupil ve čtyřech závodech, snažil se, ale do první desítky se neprobojoval. Jeho nejlepším umístěním bylo 16. místo na 400 m polohový závod a 1500 m volný způsob.

Eliška Bálková měla původně plavat pouze 200 m motýl, ale dostala se jako náhradnice ještě na 100 m znak a 100 m motýl. Ve všech disciplínách rovněž zaplavala v rámci svých možností, ale mimo elitní desítku.

Matěj Šálek si při šesti startech zaplaval spoustu osobních rekordů a ve všech se dostal do Top 6! Medaili vybojoval ve svém posledním závodě na 400 m polohově, a to stříbrnou na skvělé 2. místo. Na kraulařské padesátce i stovce mu medailové umístění uniklo jen o vlásek, když skončil na neoblíbené čtvrté příčce. Na 200 m volný způsob byl pátý, na 200 m motýl a 200 m polohový závod šestý.

Nejúspěšnější členkou příbramské výpravy se stala Katka Laňková. Po víkendu je trojnásobnou mistryní ČR, a to na 100 m motýl, 200 m motýl a 400 m polohový závod. K tomu přidala ještě stříbro z polohovkové a prsařské dvoustovky a bronz ze 100 m prsa. Vše navíc zvládla v úžasných osobních rekordech.

Pro většinu závodníků bylo letní mistrovství posledním závodem před letní přestávkou.

Neoddychne si zatím Katka Laňková, neboť už příští týden bude reprezentovat Středočeský kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Plzni.