Závod se bude konat v sobotu 18. června a start hlavního závodu na 21,1 kilometru bude v 18 hodin na Dvořákově nábřeží. Na jeho účastníky čekají čtyři městské okruhy, po nichž zamíří do cíle na náměstí TGM. „Je to první půlmaraton za posledních osm set let města Příbram," řekl s úsměvem Aleš Barášek, který se stal průvodcem představovací besedy příbramského závodu. Zároveň tím připomněl, že půlmaraton bude součástí městských oslav.

Organizátorem závodu je Tri klub Příbram, konkrétně sehraná trojice Barášek, Švarc, Eliáš a další jejich přátelé. Jak už u jejich akcí bývá zvykem, nezapomněli na zapojení co nejširší veřejnosti. A tak se kromě půlmaratonu uskuteční závod štafet, fitness běh (2,1 km) a dětské závody (od 300 m do 3 km). Ty celý program otevřou v deset dopoledne.

A kudy že povede trasa Příbramského půlmaratonu?

Po startu z Dvořákova nábřeží zamíří závodníci do kopce směrem k náměstí TGM, pak do Jiráskových sadů, kde skončí nejnáročnější úsek trati. Následovat bude seběh Pražskou ulicí až do Milínské, odkud se běžci vydají směrem k Drupolu, na Flusárnu a přes ulici Bratří Čapků na náměstí 17. listopadu, kde bude občerstvovací stanice a měl by zde probíhat doprovodný program. Po obkroužení náměstí se běžci vydají směrem ke Q-klubu a podél Příbramského potoka se vrátí na nábřeží A. Dvořáka.

Příbramský půlmaraton nemá žádné omezení počtu startujících. Jediné, co je požadováno, aby se závodníci dostali do cíle nejpozději tři hodiny od startu.
Tak nezapomeňte, v sobotu 18. června se uskuteční první Příbramský půlmaraton. Zúčastnit se můžete nejen jako běžec, ale i jako dobrovolník, které pořadatelé ještě stále shánějí.