Muži si k prvnímu zápasu pozvali České Budějovice a prohráli 12:36. „V jejich týmu bylo pět hráčů, kteří hrají za Strakonice a dva bývalí reprezentanti. Naším záměrem bylo hlavně vyzkoušet nováčky, kteří ještě nikdy nehráli žádné utkání a někteří měli za sebou jen několik tréninků. Nervozita byla na našem týmu vidět, plodila jednu chybu za druhou, čehož soupeř dokázal využít,“ hodnotil první letošní herní prověrku trenér Miloš Vodrážka.

Druhé utkání sehráli sedlčanští ragbisté s Iuridikou B. „Je to tým složený z nováčků jako u nás a doplněný bývalými hráči, kteří už nechtějí hrát za áčko, ale s ragby ještě nechtějí skončit. Naše hra se oproti předcházejícímu utkání podstatně zlepšila,“ chválil hráče Vodrážka.

Po poločase byl stav 0:0, ale po změně stran se týmy do sebe pustily ještě s větší vervou a skóre se začalo hýbat. Za vysokého tempa a vyrovnaného utkání jsme si Sedlčany odvezly vítězství 12:7. „Je potěšující, že se obě utkání hrála čistě. Pro nás to byl úspěch, protože náš útok byl složen jen ze samých nováčků, kteří se teprve učí po hřišti pohybovat,“ dodal Miloš Vodrážka.

Sedlčanské dívky odehrály další utkání ve Vršovicích s Říčany a prohrály 5:10. „S tímto týmem máme vyrovnaná utkání, a to se nezměnilo ani zde. Tentokrát z něj vyšly vítězně ženy z Říčan. Tím nám vrátily jednu z podzimních porážek,“ přiblížil vzájemná klání Vodrážka.

Další dvě utkání pak sehrály ragbistky RC Sedlčany se Slavií Praha a odvezly si prohru 12:15 a výhru 19:17.