Do cíle Rally Příbrampřijel Citroën DS3 R3T Jana Černého a Pavla Kohouta na prvním místě mezi dvoukolkami a desátém místě absolutně. „Příbram byla prostě povedený závod. S autem nejsem ještě úplně sžitý a cítím, že se s ním dá jet ještě o něco rychleji. Při první velké soutěži jsem ale nechtěl udělat zbytečnou chybu, protože hlavně v místech, kde bylo vytaháno, jsem se necítil úplně jistě. Musím ještě chování auta se silným motorem přijít víc na chuť, ale celkově auto hodnotím velmi pozitivně. Vítězství mezi dvoukolkami mě těší a splnili jsme si tak cíl, který jsme si před soutěží dali,“ komentoval své účinkování na Rally Příbram Honza Černý.

Krátce potom, co v Příbrami svlékl závodní kombinézu, čekala jej i jeho spolujezdce cesta do francouzského Strasbourgu, kde je centrum další soutěže mistrovství světa. Během Francouzské Rally se totiž uskuteční i další díl seriálu WRC Academy, kde Jan Černý s Pavlem Kohoutem díky úspěchu v projektu Pirelli Stars Drivers team mohou závodit.

Asfaltová soutěž nedaleko rodiště sedminásobného mistra světa Sebastiena Loeba tak bude další příležitostí, kde budou Jan Černý s Pavlem Kohoutem získávat zkušenosti z náročných tratí, na kterých se prohání světová špička rallysportu. „Francouzská Rally je pro mě trochu neznámou. Nikdy jsem tady nezávodil a ani jsme se tady nebyli podívat jako diváci. Podle onboardů, které jsem viděl, se ale jedná o pěkné, asfaltové rychlostní zkoušky a já už se nemůžu dočkat, až tady v pátek odstartujeme. V pondělí jsme na místě absolvovali schůzku účastníků WRC Academy, kam nás přišel pozdravit i Dani Sordo a přednášku měl i šéf týmu Petera Solberga. Ve Francii si užíváme pěkného letního počasí, které by snad mělo vydržet i během soutěže, což by bylo příjemné. Těším se, že do Francie přijede hodně českých fanoušků, protože to není z Čech příliš daleko. Budeme se s Pavlem snažit je nezklamat,“ říká Honza Černý, který se aktuálně seznamuje s tratěmi rychlostních zkoušek.

NIKOLA HLAVSOVÁ