Do konečného hodnocení se totiž počítá pět z možných sedmi výsledků a tovární jezdec Škody má momentálně započítané jen čtyři. Pech má aktuálně na kontě 347 bodů, Kopecký o 41 méně.

Pechovo skóre se ale zvýší pouze v případě, pokud získá více než 60 bodů, a to se mu povede jen tehdy, když vyhraje. A v případě, že Kopecký dojede druhý, musí Pech vybojovat maximální počet bodů, tj. vyhrát první i druhou etapu, za což se udělují bonusové body (za předpokladu, že Kopecký bude v obou případech druhý).

„Ziskem titulu mistra Evropy jsme dosáhli největšího úspěchu kariéry. Ale i český šampionát je pro nás důležitý, úspěchu podřídíme naše veškeré úsilí," řekl Kopecký, který před týdnem výhrou v Chorvatsku potvrdil triumf v kontinentálním šampionátu.

Na domácích tratích se Kopeckému daří, letos v MMČR vyhrál čtyři závody. „Dlouho jsem v Příbrami nezávodil. Závod tam není tolik technický jako většina českých podniků. V harmonogramu erzet je míň kopců, což dělá soutěž rychlejší. Venca Pech určitě bude bojovat na plný plyn, čekám hodně drsný souboj o vteřiny," uvedl Kopecký pro Právo.

Zatímco Kopecký v Příbrami dvakrát vyhrál, v letech 2003 a 2004, Pech zde byl nejrychlejší hned pětkrát. A o titul se chce poprat. „Po dlouhé době jsme jezdili s Vaškem trénovat i mezi závody. Běžně to neděláme, ale od Barumky se udržujeme v závodním rytmu a takřka každé odpoledne vezmeme tréninkové auto a jdeme si v okolí Plzně zajezdit a napsat kousek rozpisu, abychom neztratili odhad," uvedl Pechův spolujezdec Petr Uhel.

Pilot vozu Mini John Cooper Works S2000 svedl letos s Kopeckým řadu vyrovnaných soubojů, v Příbrami by měl mít navíc k dispozici nový, výkonnější motor. „To je pro mě povzbuzující. Mám ale na mysli, že půjde v tak rozhodujícím závodě především o to zůstat na silnici a neudělat chybu," řekl Pech, který si dobře uvědomuje, že v sobotu i v neděli musí dojet před Kopeckým.

Průběžné pořadí Mediasport MMČR (redukovaný počet):

1. Pech (Mini John Cooper Works S2000) 347, 2. Kopecký (Škoda Fabia S2000) 306, 3. Tarabus (Škoda Fabia S2000) 238, 4. Kresta (Škoda Fabia S2000) 143, 5. Odložilík (Škoda Fabia S2000) 132, 6. J. Jelínek (Škoda Fabia S2000) 120.