Fanoušci mohou získat
cenný autogram

Na dvacítku nejzajímavějších posádek se diváci budou moci přijít podívat v 18 hodin na náměstí TGM, kde každá z pozvaných posádek bude mít prostor pro to, aby se příbramským divákům představila a pozdravila je. A bude samozřejmě možné ulovit i případný podpis takových závodníků jako jsou Jan Kopecký (mistr Evropy 2013), Václav Pech (několikanásobný mistr ČR), či loňský vítěz Rally Příbram Jaromír Tarabus.

Z příbramských posádek budou moci diváci pozdravit domácí oblíbence Josefa Petáka či Emila Trinera a také mistra republiky ve třídě 2WD (automobily s jednou poháněnou nápravou) pro letošní rok Honzu Černého.

S krásnými historickými vozy pak na show i na tratích rally přivítáme nejen významného zahraničního hosta Itala Giussepe Voltu s jedinečnou Lancií 037, ale i naše zástupce, například Jindřicha Štolfu, Jiřího Kalistu a další.

Velkým lákadlem pak bude po dlouhé době přítomnost vozů WRC v rámci poháru Deutsch Rally Serie, kde se Škodou Fabia WRC bude startovat Matthias Kahle a se Subaru Impreza WRC Coffey Graham. Exotickými rally vozy pro naše diváky pak zajisté budou vozy Porsche 997 GT3 v rukou Maika Stölzela a Karla Macka.

Posádky vyrazí do obou
závodních dnů z letiště

Start samotného závodu je naplánován na zítřejší 8. hodinu na letišti v Dlouhé Lhotě.

Odtud soutěžní vozy vyrazí na rychlostní zkoušku Horčápsko – Hořejany (start v 8:33), a Milín – Bohostice (9:03). Bude následovat přeskupení na letišti v Dlouhé Lhotě a následně se pojede opět RZ Horčápsko – Hořejany (11:10) a Milín – Bohostice (11:40).

Odpolední sekce bude obsahovat taktéž dvě rychlostní zkoušky, a to Sedlčany – Křečovice (start v 13:58 a v 16:30), a Nalžovice – Líchovy (start v 14:31 a v 17:03). I tato odpolední sekce bude rozdělena přeskupením, tedy více jak hodinovou přestávkou, která proběhne na autobusovém nádraží v Sedlčanech (od 14:56).

V neděli se bude startovat stejně jako v sobotu z letiště v Dlouhé Lhotě v 8.00. Posádky budou muset zdolat nástrahy celkem 6 RZ, tvořených dvěma průjezdy tří známých rychlostních zkoušek.

Tradiční a příbramákům nejdostupnější RZ Bohutín – Sádek (start v 8:43 a v 12:06), další RZ je trasa Neřežín – Zaječov (start v 9:21 a v 12:44) a závěrečná RZ je nejkratší měřený úsek Ohrazenice – Jince (start v 10:09 a v 13:32). Cíl rally bude opět na letišti v Dlouhé Lhotě ve 14 hodin.

Na webových stránkách www.rally-pribram.cz naleznou diváci všechny potřebné informace, například přehled prodejních míst oficiálního programu rally, mapy závodu a časový harmonogram, nebo také soutěže pro fotografy a děti. Návštěvníci rally dále budou moci v servisní zóně na letišti v Dlouhé Lhotě, v tiskovém středisku, zakoupit plakát a také samolepky s logem 35. Enteria Rally Příbram.

Vjezd aut je zpoplatněn
částkou dvě stě korun

Méně populární záležitostí je pak regulace diváků na příjezdech k tratím RZ a do servisního areálu.

Zde bylo z důvodu zajištění bezpečného a organizovaného přístupu nutno sáhnout po variantě výběru vstupného pro vozidla návštěvníků, a to formou samolepky „Volný vjezd". Platí se částka 200 Kč. Vozidlo opatřené takovouto samolepkou pak může navštívit kterékoliv divácké místo či servisní areál.

Věříme, že u tratí 35. Enteria Rally Příbram přivítáme velké množství zodpovědných diváků, kteří ať již přijdou podpořit svého favorita, nebo přijdou na rally poprvé či jen ze zvědavosti, budou vždy respektovat pokyny pořadatelů a budou sledovat rally s rozumem.

Dík patří sponzorům,
dobrovolníkům i obcím

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem obyvatelům obcí, kterými trasa rally vede, za jejich toleranci a jejich zastupitelům za pomoc při přípravě naší rally. Velké poděkování patří také více jak 800 pořadatelům, kteří budou po celé trase rally dbát na bezpečnost diváků a soutěžících.

A nemůžeme samozřejmě nezmínit i naše sponzory a partnery, bez jejichž pomoci bychom takovouto soutěž, přesahující nejenom hranice našeho regionu, nemohli vůbec uskutečnit.