„Po loňském výpadku naší Rally Příbram z kalendáře automobilových soutěží, kdy se, bohužel, nepodařilo zajistit potřebný rozpočet na její uspořádání, jsme velice rádi, že široké veřejnosti a motoristickým fanouškům můžeme oznámit, že v roce 2016 se Rally Příbram uskuteční a do Příbrami a jejího okolí se vrátí," prozradil mluvčí soutěže Zbyněk Stach.

Letošní, již 37. Rally Příbram, se tak opět zapíše do historie města, které v tomto roce oslaví své významné jubileum – 800 let od první zmínky. Tak, jak bylo v minulosti zvykem, bude závod součástí Mistrovství České republiky v rally a Mistrovství ČR v rally historických automobilů.

Rally Příbram získala pro svůj 37. ročník podporu významného partnera, společnosti SVK Elektronik, s.r.o., která již 20 let figuruje na trhu s průmyslovou elektronikou. „Vzhledem k této spolupráci a podpoře, kterou tato společnost naší rally projevila, ponese letošní ročník název 37. SVK Rally Příbram," řekl Stach.

Nad 37. SVK Rally Příbram převzalo záštitu i město Příbram. „S vedením města jsme absolvovali několik jednání, při kterých jsme si vyjasnili a narovnali vloni nejasnou situaci ohledně vzájemných vztahů a podpory. Vše nyní směřuje k oboustranné spolupráci a podpoře města Příbram pro naši soutěž, za což bychom zastupitelům města rádi poděkovali," pokračuje v pozitivních zprávách mluvčí příbramské rallye Zbyněk Stach. Svou podporu navíc přislíbil i hejtman Středočeského kraje Miloš Petera. I on převzal záštitu nad soutěží.

Fanoušci rally se mohou těšit na závod v jeho tradičním termínu – 37. SVK Rally Příbram se uskuteční od 30. září do 2. října. „V pátek proběhne slavnostní start a představení posádek na náměstí TGM v Příbrami. Chystáme i doprovodný program. Soutěž samotná pak odstartuje v sobotu ráno a cíl je plánován na neděli nedlouho po obědě," dodal na závěr Stach.