Akce začala již v 8.30 hodin společným průvodem od benzinové pumpy k tenisovým kurtům. V něm mezi jinými zaujali Iveta a Bedřich Hrůzovi, kteří na akci dorazili na historických bicyklech. Turnaj i ve třetím ročníku potvrdil vzestupnou tendenci a zvyšující se zájem, když přilákal více diváků i aktivních účastníků. K soutěži ve čtyřhrách se letos na svatou Annu sešlo hned šest dvojic, které sehrály turnaj systémem každý s každým.

Organizátoři turnaje, tenisté TJ Sokol Kamýk nad Vltavou, si i letos na přípravě dali opravdu záležet. Během tenisové soboty se podávalo šampaňské s jahodami a atmosféru dokreslil dobový hudební doprovod. Již tradičně se navíc kromě sportovních výkonů hodnotily i zvolené kostýmy.

Cenu pro nejlepší divácký outfit zaslouženě obhájila Hana Pítová, která předvedla i malou ukázku ze své sbírky historických kočárků. Na základě hlasování hráčů i diváků si mezi hráči pohár pro Elegána turnaje 2014 vysloužil nestor kamýckého tenisu Pavel Kolín, který do turnaje nastoupil s dcerou Petrou.

Pan Kolín však nebyl zdaleka jediným kamýckým tenistou, který na Retru 2014 ohlásil návrat na tenisové dvorce. Skvělou hrou se prezentoval i pár František Holeček a Pavel Žebrakovský.

Tradice turnaje byla znát i na samotných kurtech, protože mnohým tenistům už přechod k dřevěným raketám nečinil takové obtíže jako v minulých letech.

Antukové dvorce zažily tvrdou, rychlou a přesnou tenisovou podívanou, kterou museli diváci často hlasitě ocenit. Loňští vítězové Michaela a Vlastimil Balkovi měli cestu za obhajobou vítězství pořádně složitou. Nakonec se jim podařilo uhájit medailové umístění, když skončili na třetím místě. Stříbrnou pozici naopak potvrdili Anna Černá s Davidem Bakošem, kteří podlehli jen budoucím vítězům turnaje.

Těmi se stali kamýcký hráč Richard Černý a Jiří Dušek z Krásné Hory. Prvenství stvrdili výhrou v posledním zápase turnaje, při nervy drásající bitvě proti dvojici Bedřich Hrůza a Václav Černý. Putovní pohár se tedy před umístěním na obecní úřad v Kamýku podívá i k přespolním.

Na závěr nezbývá než poděkovat starostovi Kamýku Petru Haladovi za pohár i povzbuzení do dalších let, všem hráčům za předvedené výkony, divákům za vytvoření skvělé sportovní atmosféry a organizátorům za zvládnutí náročných příprav.

Už teď se těšíme na kamýcké tenisové Retro 2015!

ANNA ČERNÁ