Pohár začíná listopadovou kvalifikací, z níž si další postup zajistí dvaatřicet celků do 1. turnaje a pak už podle výsledků postupují na další klání. „Za umístění na turnaji dostáváte body do průběžného pořadí poháru. Poslední dva celky pak vždy automaticky padají do kvalitativně nižší skupiny celků, v níž se pak utkávají mezi sebou,“ vysvětluje Riger v krátkosti systém poháru starších žáků.

S každým dalším turnajem se tedy vyrovnanost jednotlivých účastníků stále vyrovnává. Na turnaji v Příbrami už by měli být jen ti úplně nejlepší. A Příbram stále živí naději na zisk medaile. „Letos se nám sešla skvělá parta kluků. Máme ztrátu jednoho bodu na čtvrté místo a další bod pak na třetího. Takže šance je. Kluci mají výhodu, že spolu hráli víceméně ve stejném složení už v loňské sezoně,“ říká Riger.

K turnaji se sejde osm celků, které čeká maraton zápasů systémem každý s každým. „V sobotu se začíná od 9 hodin a každý tým odehraje pět utkání. V neděli to bude od 8.30 hodin a celky čekají zbývající dva soupeři,“ přiblížil systém turnaje příbramský trenér.

Hrát se bude v tělocvičnách ZŠ Příbram pod Svatou Horou a Střední průmyslové škole Příbram. „Sice budou hřiště obložená lavičkami s fanoušky, ale o možnost hrát tady jsme sami stáli, protože kluci tu nejvíc trénují a znají to tu,“ vysvětlil Riger důvod, proč se akce nekoná například v hale Aquaparku.

A jaké mají Příbramští šance na umístění? „Chtěli bychom doma skončit na medailové příčce a poskočit tak v průběžném pořadí opět o jedno místo. A v Hradci Králové to pak dotáhnout na medaili,“ prozrazuje cíl družstva starších žáků VO Příbram jeho trenér Martin Riger.

Účastníci 3. turnaje Českého poháru v Příbrami: České Budějovice, Svitavy, Brno, Plzeň, Příbram, Znojmo, Zlín a Ostrava.

Orientační časy zápasů příbramských žáků – sobota 10.00 s Ostravou, 11.15 s Brnem, 13.30 se Zlínem, 15.45 s Plzní, 19.00 se Znojmem, neděle: 9.45 se Svitavy a 12.15 s Českými Budějovicemi.