Příbramští mají v posledních zápasech velké potíže se sestavením družstva. V Rakovníku nastoupili s neobsazenou osmou deskou a ihned prohrávali 1:0.

Rakovničtí jim však tento bod brzy vrátili, když u sedmé šachovnice zazvonil domácímu hráči mobil a Zeman tak vyhrál kontumačně – 1:1.

Další partie byly pak poznamenány určitou nervozitou a větším počtem chyb, než bývá obvyklé.

Na páté šachovnici udělal Pechoč černými v zahájení hrubou chybu a dostal se do zcela prohrané pozice. Hra už se pak zachránit nedala – 2:1.

Na třetí desce se bránil černými Jiří Hlaváček. Podařila se mu volba zahájení a bezpečně vyrovnal hry. Žádný ze soupeřů se pak neodvážil riskovat a partie skončila nerozhodně – 2,5:1,5.

Na druhé desce nastoupil bílými Pinc. Po zahájení měl sice jen malou výhodu, ale dokázal ji zvětšit a do dámské koncovky přešel již se dvěma pěšci navíc. Pinc koncovky hraje výborně, jeho mladý soupeř se musel po několika tazích vzdát a bylo vyrovnáno 2,5:2,5.

Na čtvrté šachovnici startoval bílými Trmal. Jeho méně zkušený protivník ukořistil v zahájení pěšce a Trmal dlouho nemohl přijít na způsob, jak využít své útočné možnosti na královském křídle, které za pěšce získal. Aby si udržel útok, obětoval ještě kvalitu. Černý se nebránil v dalším průběhu přesně a Trmal nakonec svým útokem prorazil – 2,5:3,5.

Na první desce hrál černými Petr Stluka. Jeho mladý soupeř se pustil do riskantního útoku na královském křídle a obětoval materiál. Petr ale bývá pro takto útočící hráče tvrdým oříškem. Nekorektní útok odrazil a stál s velkou materiální převahou hladce na výhru. Co se ale nestalo? V časové tísni se Petr dopustil hrubé chyby, ztratil věž a potom i celou partii – 3,5:3,5.

Na šesté šachovnici bojoval bílými František Stluka. Po zahájení udržel poziční výhodu, pak dobyl pěšce a následně ještě kvalitu a svého soupeře zcela přehrál. Vzniklá koncovka byla pro Františka hladce vyhraná. Ten ale nečekaně zaváhal, pustil soupeře k protihře a Rakovničtí již doufali v remízový výsledek této téměř ztracené partie. František se ale dokázal vzpamatovat a trpělivou hrou dokázal uplatnit svou, zdaleka ne už tak velkou, výhodu k výhře.

Konec dobrý, všechno dobré, Příbram v Rakovníku zvítězila – 3,5:4,5. V poslední kole hostí naši hráči družstvo Mladé Boleslavi, které usiluje o postup do 2. ligy. Hraje se 1. dubna v 10 hodin v DDM.

JIŘÍ HLAVÁČEK