Čtrnáctého ročníku turnaje se zúčastnil osobně druhý jmenovaný kosmonaut, europoslanec a předseda Česko-ruské společnosti Vladimír Remek i se svými zástupci místopředsedy Josefem Holoušem a Tomášem Lukavským a předal ceny.

Příbramsko reprezentovala dvě družstva – PYRIT Příbram, které hrálo pod hlavičkou Česko-ruské společnosti Příbram a PIONÝR Jince, obě v kategorii žáků. Družstva doprovázeli Petr Noha a Miroslav Maršálek.

Lépe se vedlo mladým šachistům z Příbrami, kteří ze 17 zúčastněných družstev vybojovali ve složení Michal Bodický, Filip Balek, Jiří Soukup  a Johan Králík za 4. místo nepopulární bramborovou medaili.

S prázdnou ale neodjížděli. Michal Bodický se stal nejúspěšnějším hráčem na 1. šachovnici. Z devíti partií dvě remizoval a ostatní vyhrál – získal tedy 8 bodů z 9 možných. Na 4. šachovnici Johan Králík dosáhl třetího nejlepšího výsledku – 6/9. Na 3. šachovnici skončil Jiří Soukup se 6/9 na čtvrtém místě. Na 2. šachovnici Filip Balek získal – 4/9 a skončil osmý.

„Všichni účastníci podepsali pozdravný dopis veliteli kosmické lodi Sojuz 28 Alexeji Gubarebovi a obdrželi pamětní listy a další pozornosti od obou kosmonautů. Ti nejlepší pak poháry, diplomy a ceny, které do soutěže věnovali sponzoři. Turnaj se zdařil a všichni účastníci se již těší na příští ročník,“ doplnil svůj komentář Petr Noha.

Pořadí turnaje
Žáci (17 týmů): 1. SK OAZA Praha A, 2. MěDDM Vlašim, 3. TJ Bohemians Praha A.
Junioři (4 týmy): 1. ŠK Rakovník, 2. ŠK Řevnice, 3. ŠK Smíchov, 4. Ruská škola.

PETR NOHA