Úholičky – Pyrit Příb. 7:1

Smolný zápas začal kontumací, když krátce po zahájení zazvonil Pechočovi mobil. Takovýto prohřešek se v mistrovských zápasech nekompromisně trestá prohrou partie – 1:0!

Na čtvrté šachovnici měl bílé Trmal a ukořistil v zahájení pěšce. Černý ale za něj získal dostatečnou náhradu v aktivitě figur a Trmal se musel spokojit jen s nabídnutou remízou – 1,5:0,5.

Na první desce nastoupil černými Petr Stluka. Po zahájení dosáhl dobré pozice a chtěl z ní vytěžit za nepříznivého stavu zápasu co nejvíce. Bohužel se v ostrém postavení přepočítal a byl to bílý, kdo slavil vítězství – 2,5:1,5.

Na třetí šachovnici zvolil Jiří Hlaváček černými ostré a riskantní zahájení. Bílý odpověděl obětí pěšce, za kterého dostal výborné útočné šance a plnou náhradu. Před časovou kontrolou bílý svým útokem prorazil a zvýšil na 3,5:0,5!

Na osmé desce startoval bílými Bodický. Obětoval v zahájení pěšce a měl za něj bohatou náhradu v aktivitě figur. Pak ale nenašel správné pokračování v útoku, černý se ubránil a uplatnil materiální převahu v koncovce. Tím byl zápas rozhodnut – 4,5:0,5.

Za této situace nebyl však ještě všemu trápení konec. Ve všech zbývajících partiích stáli naši hráči jasně hůře, i když měli v předchozím průběhu lepší vyhlídky! Nakonec udržel remízu napůl nemocný František Stluka. Soukal a Pinc své partie v koncovkách prohráli. Inu, když se nedaří, tak se nedaří pořádně – 7:1!

V devátém kole hostí Pyrit 26. února od 10 hodin v DDM družstvo Poděbrad a bude se snažit podat podstatně lepší výkon a napravit si tak pošramocenou reputaci.

JIŘÍ HLAVÁČEK