Na druhé desce se bránil černými Petr Stluka. Bílý udržoval po zahájení výhodnější postavení a Petr připustil taktický obrat, po kterém se jeho pozice ještě zhoršila. Zkusil proto nabídnout remízu. Soupeř měl značný respekt a přijal – 0,5:0,5.

Na třetí šachovnici měl bílé Jiří Hlaváček. V zahájení ho překvapil provokativní tah černého, který se mu však nepodařilo vyvrátit, a tak stál jen o trochu lépe. Černý měl k dispozici různé aktivní možnosti, jichž se Jiří zbytečně zalekl a také nabídl remízu. Černý přijal – 1:1.

Na čtvrté desce měl černé František Stluka. Po zahájení vyrovnal hry, ale více se mu z pozice vytěžit nepodařilo. Po menší taktické přestřelce se oba soupeři dohodli na remíze, když veškeré rozumné možnosti vyčerpali – 1,5:1,5.

Na šesté šachovnici bojoval černými Zeman. Svého soupeře přehrál, stál lépe a získal pěšce. Uplatnit výhodu ale nebylo vůbec snadné, oba protivníci byli totiž v časové tísni. Hrát dobře při nedostatku času je mimořádně těžké, nelze se proto divit nepřesnostem na obou stranách. Zeman nakonec rozvinul nepříjemnou iniciativu a přiměl bílého k překročení časového limitu. Příbram se ujala vedení 2,5:1,5.

Na osmé desce se bránil černými Jelagin. Stál po zahájení hůře, potom se dopustil chyby a ztratil kvalitu. Partie pak přešla do koncovky, kterou měl bílý zcela vyhranou. Následně však došlo k nečekanému zvratu. Bílý se dopustil chyby a Jelaginovi se podařilo zachránit remízu – 3:2!

Nyní se již zdálo, že Příbramští zvítězí, zbylé partie vypadaly totiž nadějně.

Na sedmé šachovnici startoval bílými Čížek. Po zahájení měl prostorovou převahu a aktivnější hru. Taková pozice vyžaduje trpělivé manévrování a vyhýbání se výměnám figur. Čížek si s pozicí nevěděl rady, připustil přechod do horší koncovky a prohrál. Vyrovnáno 3:3!

Na první desce hrál bílými Trmal. Po zahájení si udržel menší výhodu, v dalším průběhu dobyl pěšce a přešel do nadějné koncovky se čtyřmi jezdci. Soupeř se ale nečekaně urputně bránil, podařilo se mu vyměnit několik pěšců a partii překvapivě remizoval 3,5:3,5.

Na páté desce bojoval bílými Bodický. Měl menší výhodu a převedl partii s úspěchem do věžové koncovky, v níž měl o pěšce víc a poziční převahu. Potom se vydal za ziskem dalšího pěšce, ale tím pustil černou věž z pasivního postavení. Velmi aktivní věž pak dávala černému dostatečnou protihru a ten partii nakonec remizoval trojnásobným opakováním pozice. Zápas skončil nečekaně 4:4!

V 7. kole hraje Pyrit 10. února v Kolíně s A družstvem, s jedním z favoritů soutěže.

JIŘÍ HLAVÁČEK