VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sokol Příbram obsadil téměř všechna postupová místa na Přebor ČOS

Příbram – V sobotu 12. května se konaly poslední disciplíny závodů sokolské všestrannosti župy Jungmannovy, které rozhodly o postupujících na Přebory ČOS. Většinu postupových míst obsadil Sokol Příbram.

18.5.2012
SDÍLEJ:

Postupující členové Sokola Příbram na Přebor ČOS.Foto: archiv Sokola Příbram

Kategorie mužské i ženské, od žactva až po dospělé, soutěžily celkem ve čtyřech disciplinách. Bodované výsledky z každé discipliny se sčítají. Vždy dva nejlepší závodníci z každé kategorie postupují na Přebor České obce sokolské.

V lednu se uskutečnila v Hořovicích první disciplina, kterou bylo plavání. Tuto sobotu museli účastníci zvládnout zbývající tři disciplíny.

Ve sportovní gymnastice, která obnášela čtyřboj – děvčata soutěžila na přeskoku, hrazdě, lavičce nebo kladině a v prostných podle hudby. Chlapci dokazovali svoji výkonnost při cvičení na hrazdě, v prostných, na přeskoku, kruzích a starší na bradlech. Další disciplínou byl šplh na tyči nebo na laně. V atletice se utkali ve sprintu, vytrvalosti, dálce a hodu nebo vrhu.

V podvečerních hodinách došlo k vyhlašování výsledků z jednotlivých disciplín a na závěr všichni očekávali celkové výsledky a jména těch, kteří budou župu reprezentovat na nejvyšší soutěži, kterou je Přebor ČOS za konkurence žup z celé republiky.

Postup na Přebor ČOS si vybojovali:

I. kat. (roč. nar. 2003-05) – chlapci: 1. Dan Zeisek, 2. Jan Kubát. Dívky: 1. Emílie Chrastinová, 2. Klára Stehlíková (vš. Sokol Příbram).

II. kat. (2001 a 02) – chlapci: 1. Tomáš Pouček, 2. Mikuláš Lachman. Dívky: 1. Kateřina Branišová, 2. Klaudie Hlinková (vš. So. Příbram). Všechna postupová místa na Přebor ČOS do Brna tedy obsadili pouze Příbramáci.

III. kat. (1999 a 2000) – chlapci: 1. Jan Jelen, 2. Jan Abraham (oba Komárov). Dívky: 1. Kateřina Jarošová, 2. Marcela Vltavská (obě So. Příbram).

IV. kat. (1997 a 98) – chlapci: 1. Jakub Pálek (So. Příbram), 2. Jan Suchánek (Černošice). Dívky: 1. Gabriela Knížková, 2. Eva Menšíková (obě So. Příbram).

Dorost (1994-96) – chlapci: 1. Karel Janda (Libčice), 2. Ondřej Vaner (So. Příbram). Dívky: 1. Kristýna Mazná (So. Příbram), 2. Adéla Gemperlová (Dobřichovice).

Dospělí (1993 a starší) – muži: 1. Tomáš Ježek (So. Příbram), 2. Pavel Fíla (oba So. Příbram). Ženy: 1. Věra Míková, 2. Veronika Hejná (obě Horoměřice).

Protože všechny disciplíny dokončil velký počet závodníků, získala župa další místa pro Přebor ČOS, který se uskuteční v Praze. Ve IV. kategorii tedy ještě pojede Matouš Lachman (Příbram), z dorostenců Roman Malíř (Černošice) a Matouš Havrlík (Příbram) a z mužů Jiří Trávníček (Příbram).

JAROSLAVA MUDROVÁ

Autor: Redakce

18.5.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kocouři budou chtít potvrdit postup do čtvrtfinále Českého poháru

Ilustrační foto

Viva ztratila v Mladé Boleslavi zdánlivě vyhraný zápas

Děti předaly finanční dar příbramské nemocnici

Příbram – Už téměř desetiletí finančně přispívají žáci ZŠ Jiráskovy sady na dětské oddělení příbramské nemocnice penězi ze školních projektů. Ani letošní rok nebí výjimkou. V pondělí 11. prosince předali zástupci žáků částku 9 103 korun řediteli příbramské nemocnice Stanislavu Holobradovi a primáři dětského oddělení Pavlu Marčekovi. 

Policie radí, jak bezpečně zacházet se zábavní pyrotechnikou

Příbramsko – Konec roku a vánoční čas je tradičně spjatý i se zapalováním svíček a prskavek, či s odpalováním nejrůznější zábavní pyrotechniky. V obou případech je ale potřeba dbát na bezpečnost a dodržovat pravidla správné manipulace. 

Středočeši dostávají nižší penze než Pražané. A pobírají je kratší dobu

Střední Čechy – Být penzistou-mužem v Kladně, v nejbližším okolí metropole nebo i v Mladé Boleslavi může být celkem příjemné. Alespoň z finančního pohledu. Stejně jako být důchodkyně opět poblíž Prahy nebo v Mladé Boleslavi. Naznačují to alespoň nejnovější údaje České správy sociálního zabezpečení o výši průměrných důchodů. 

Čtvrťáci ze Sedlčan si užili svoji velkou podnikatelskou premiéru

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - V rámci výuky finanční gramotnosti v programu Abeceda peněz absolvovali v pondělí 11. prosince prodejní jarmark, na němž se pokusili zúročit své nově nabyté znalosti a prodejem vánočních dekorací, háčkovaných výrobků a svícnů vydělat své první peníze. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT