Šanci na zisk některého z vyhlašovaných míst měl každý z padesátky nominovaných sportovců a kolektivů, a tak byly vidět na jejich tvářích mírná nervozita i očekávání.

V sále, který byl velmi slušně zaplněn, vedle sebe seděli fotbalisté i hokejisté, cyklisté nebo gymnastky. A samozřejmě, řada rodinných příslušníků, ať už sourozenců, rodičů nebo prarodičů.

Pořadí se vyhlašovalo v kategoriích jednotlivců do pátého místa a mezi kolektivy do třetího místa.

Programem provázel zkušený moderátor Radek Šilhan, který dodal průběhu profesionalitu a dokázal svůj přehled, který zároveň uplatnil v rozhovorech s jednotlivými sportovci. Přítomní měli možnost shlédnout i vystoupení zpěváka Bohuše Matuše nebo slyšet oficiální hymnu ankety, zpívanou Monikou Agrebi. Hned v úvodu pak všechny doslova uchvátil svým kouzelnickým vystoupením Pavel Dobešek.

A kdo, že si přišel na pódium pro ocenění za svou práci v minulém roce?

V kategorii kolektivů do 18 let i nad 18 let vládl aerobik. Zvítězila totiž děvčata ze Sportklubu Oxygen Příbram. Jediní mistři světa mezi padesátkou nominovaných.

Druhé místo mezi dospělými patřilo volejbalistům a třetí bratrům Čermákovým, kteří jezdí sajdkárkros.

V mládežnické kategorii skončil druhý TeamGym Junior Sokola Příbram a třetí kluci z 1.FK Příbram, roč. 1994.

Mezi jednotlivci se sice vyhlašovala o dvě místa více, než u kolektivů, přesto nebyla volba vůbec jednoduchá.

Vítězi se stali čtyřnásobná mistryně republiky cyklistka Anna Drdová a brankář 1.FK Příbram Aleš Hruška. Oba po příchodu na pódium sklidili obrovský potlesk, který jim za předváděné výkony v minulém kalendářním roce určitě patřil právem.

V kategorií dětí ocenění za druhé místo převzal čerstvý Talent roku ČR v kategorii mladšího dorostu Dominik Mašek z 1.FK Příbram a třetí skončil příbramský plavec Ondřej Topič, který loni získal celkem 46 medailí.

Mezi dospělými doplnili stupně vítězů rallyový jezdec Jan Černý, účastník seriálu Mistrovství světa WRC Academy, který však jako jediný na vyhlášení chyběl a neměl zde ani žádného svého zástupce. Na třetím místě byl běžec Jaroslav Dražan, jenž v roce 2011 ve všech závodech na Příbramsku pokaždé doběhl na stupních vítězů.

Jedinou anketou, kde rozhodly hlasy našich čtenářů, byla Hvězda Deníku. Na základě došlých kuponů zvítězili fotbalisté 1.FK Příbram.

Kromě nejúspěšnějších sportovců a týmů se na jevišti představily i známé osobnosti Příbramska v roli předávajících. Této role se zhostili např. trenér 1.FK Příbram David Vavruška, otec aktuálně nejlepšího juniorského tenisty světa Jiří Veselý, prezident HC Příbram Petr Jaroš, manažer VO Příbram Miroslav Peterka, generální manažer CK Windoor´s Příbram Jiří Wimmer či místostarosta Příbrami Ivan Šedivý. A pozvání na pódium přijali i zástupci sponzorů.

Celý slavnostní večer trval přes hodinu a půl. Zástupce příbramské radnice v jeho závěru prozradil, že anketu by město Příbram rádo hostilo i příští rok.