O příbramském stiga hokeji teď nějaký čas nebyla žádná zmínka. Jak aktuálně funguje klub, kolik má členů a jakých soutěží se účastníte?
Příbramský klub už není tak četný jako dřív. Spousta lidí skončila nebo přešla jinam. Aktuálně máme osm aktivních členů, z toho pět pravidelných účastníků příbramské ligy.

Letošní sezona je na svém začátku, jak se vám zatím vede?
Zatím byly odehrány pouze tři turnaje Českého poháru. Zúčastnil jsem se dvou a na obou jsem se probojoval mezi čtyři nejlepší. Finále mi vždy o kousek uteklo.

Kdo teď vládne českému stiga hokeji a jak si vede reprezentace?
Už delší dobu vládne stiga hokeji Lukáš Turoň z Třince, ale už ne s takovou převahou, jako dříve. S naší reprezentací je to složitější. Česko se umisťuje kolem pátého až osmého místa. Je to však způsobené tím, že nejlepší hráči nechtějí reprezentovat a na mistrovství světa se dostávají hráči kolem patnáctého až dvacátého místa Českého poháru.

Jaké cíle máte do letošní sezony?
Hlavní cíl je kvalifikovat se na MS 2015, které se má konat v Petrohradu. Dalším cílem by bylo vyhrát Český pohár.

V termínové listině Českého poháru chybí oproti minulým letům Příbram. Proč?
Příbram několik let turnaje pořádala. Minulý rok jsme po delší době chtěli turnaj uspořádat, ale protože česká asociace stiga hokeje nefunguje jak má, tak jsme se toho zřekli.

Nebudete pořádat alespoň nějaký sólo turnaj?
V nejbližší době určitě nebudu.

Jak dlouho už stiga hokej hrajete?
Stolní hokej hraji již šestnáct let.

Změnil se nějak za tu dobu?
Ano. Stiga hokej, stejně jako ostatní sporty, prochází vývojem. V našich podmínkách bych neřekl, že by se zas tak extra změnil, až na způsob obrany, která kombinuje jak pasivní, tak aktivní obranu. Ale v zahraničí to je o něčem jiném. Hraje se hlavně přes blafáky, hra je velmi pomalá a na oko diváka nezáživná.