„Čtvrtý Roman Kresta nepojede, pátý Roman Odložilík už nás dohnat nemůže, stejně jako my nemáme šanci předskočit Vencu Pechu či Honzu Kopeckého," podíval se na nejlepší pětici před závěrečným podnikem sezony zlínský soutěžák.

Přesto jej ani nenapadlo, že by středočeský závod vynechal. „Příbram si pojedeme užít a hezky se svézt. Tím, že se nemáme kam pohnout, je vše dané. Nebudeme pod žádným tlakem a hlavně se budeme snažit potěšit sami sebe, fanoušky a dobře odprezentovat naše partnery," uvedl Tarabus.

V Příbrami se mu v minulosti opravdu dařilo. Jde o jediný závod v kalendáři velkého mistrovství, v němž dokázal hned dvakrát zvítězit. Stalo se tak v letech 2010 a 2012. Vzpomínky jsou tedy čerstvé.

„Nedokážu říct, čím to je, protože ničím výjimečná tato soutěž není a ani nám nesedí o moc víc než jiné závody. Spíš nám možná nahrála souhra okolností, kdy někteří z favoritů vypadli a jiní už v závěru sezony ani nestartovali," zamyslel se pilot vozu Škoda Fabia S2000.

Vzhledem k tomu, že své postavení v absolutní klasifikaci již nemůže nijak změnit, mohl se zamyslet i nad hodnocením celé sezony. Do té vstupoval s cílem atakovat nejvyšší příčky. Díky technické pomoci týmu Romana Kresty patřil mezi hlavní adepty na titul, od prvních závodů se ale ukazovalo, že i do třetice z toho bude „jen" bronz.

„V tu chvíli jsme netušili, kolik závodů odjede Honza Kopecký. Nakonec chyběl pouze dvakrát, takže bodů posbíral docela hodně. Díky tomu se dostal i před nás. A Vašek Pech má letos opravdu skvělou formu a zaslouženě je ve vedení. Naše třetí místo odpovídá skutečnosti," bilancoval 36letý pilot.

Za své výkony se přitom nemusel stydět ani on sám. „Sezonu jsme si užili, nejezdili jsme špatně a zejména Šumava, kde jsme bojovali až do konce o první místo, a Barumka, na níž jsme skončili třetí, byly z naší strany velmi vydařené," uvedl Tarabus.

Závěrem pak odtajnil, proč se během nadcházejícího víkendu načas rozloučí s tuzemskými podniky. „Český mistrák v této podobě už příští rok nepojedeme. Zúčastníme se pouze Jänner rally a Barumky, jinak se soustředíme na vybrané podniky evropského šampionátu. Po sedmi letech v domácím mistráku dozrál čas na změnu," prozradil zlínský soutěžák.