Jak dopadla vaše družstva při domácím závodu?
V kategorii I. jsme získali třetí místo, v kategorii II. první místo a v kategorii Junior IV. druhé místo. Takže s předvedenými výkony jsme spokojeni.

Která z disciplín je podle vás nejtěžší? Dá se to určit všeobecně nebo to je tým od týmu jiné?
Všeobecně se dá říct, že pro družstva kluků i mixů je náročná disciplína pohybová skladba. Pro družstva děvčat pak skákání na trampolínce.

Kterou z disciplín mají nejoblíbenější vaši závodníci?
Družstva kluků tumbling (akrobacii) a trampolínku, družstva děvčat pohybovou skladbu.

Všiml jsem si, že máte družstvo složené pouze z chlapců. Je to v Čechách nebo i ve světě velká rarita?
Máte pravdu, v Čechách je družstvo kluků rarita a je zatím jediné. Ve světě je tato soutěž rozdělena na kategorie podle věku a dále na ženská družstva, mužská družstva a na mixy, kde cvičí šest žen a šest mužů. Příbramský mix senior byl v Ostravě jako jediný z ČR. Protože u nás nemáme žádné sportovní kluby, kde by se věnovali klukům, kromě Příbrami, závodí kluci společně s děvčaty. Pouze na mezinárodním Mistrovství České republiky je to rozděleno, protože se tam zúčastňují i družstva z Ruska, Rakouska a Litvy. Hlavně v severských zemích je to pro mužské týmy dost populární sport.

Je pro váš sport příbramská hala dostačující nebo zde můžete pořádat závody na výjimku? Je asi náročné vměstnat všechny disciplíny na tak malý prostor…
Jsme rádi, že v Příbrami takovouto halu máme a že tam můžeme závodit. Ale vejdeme se tam se vším potřebným nářadím jen tak tak. Jestli bychom někdy v budoucnu měli pořádat Mistrovství České republiky v Teamgymu, to bychom potřebovali hokejovou halu. Jako to pořádají například v Ostravě v hokejové hale Sarezy.

Kolika závodů se během roku účastníte?
Deseti až dvanácti.

Jaké máte za sebou letos největší úspěchy?
Družstva Junior II., Junior IV. a Mix senior získala na MČR v Teamgymu v Ostravě první místa. V roce 2012 to byla účast juniorek IV. na Mistrovství Evropy v Teamgymu, pořádaném v Dánsku. Získaly šesté místo.

Kterých závodů se ještě do konce roku zúčastníte?
Bude to 2. 11. Pohár Plzně, 17. 11. závod v Brně, 30. 11. závod v Německu. Družstvo kluků 2.11. Pohár Plzně, 16.11. postupový závod v Písku, 17.11. Závod v Brně, 24. 11. Oblast Praha Vršovice a 14. 12. postupový závod v Praze.

S jakými cíli do závodů půjdete?
Naše cíle jsou jasné. Družstvo kluků vybojovat postup na Přebor České obce sokolské v lednu 2014 a tam se umístit na postupovém místě na MČR. Všechna družstva mají jediný cíl – vybojovat si účast na mistrovství ČR v Ostravě v roce 2014.