Trenéři družstev Blanka Chrastinová a František Beran byli především velmi zvědaví, jak se bude dařit děvčatům z kategorie Junior IV., která v naší republice pravidelně obsazují první příčku.

S dopravou na dlouhou cestu pomohl příbramské výpravě Michal Ernst, což je bývalý účastník mistrovství v rally a také Rally Dakar. „Do Kingersheim jsme dojeli včas, takže jsme se stihli ubytovat i absolvovat večerní trénink," pochvaloval si bezstarostné cestování trenér František Beran.

V sobotu po odzávodění kategorií Junior I. a Junior II. přišel pro Příbramské čas pro rozcvičení. A s tím, bohužel, i první komplikace. „Jedna členka družstva se při tréninku na trampolínce zranila. To znamenalo rychle předělat jednotlivé sestavy na všech disciplínách. Děvčata však nic nevzdala a moc se snažila předvést co nejlepší výkony," prozradil peripetie Beran.

Děvčata se nakonec se situací vypořádala parádně a dokázala vybojovat senzační druhé místo za suverénními Italkami. „Naše motivace umístit se do třetího místa byla velkým úsilím a snažením překonána. Druhé místo v tak silné konkurenci byl velice dobrý výsledek," radoval se František Beran.

Celkové pořadí kategorie Junior IV.: 1. Olimpia Gambettola (Itálie) 49,54 bodů, 2. TJ Sokol Příbram 43,6 b., 3. UGSP Valence (Francie) 39,14 b., 4. Ehrbach (Německo) 34,19 b.

Závodu se zúčastnilo celkem 21 družstev v různých věkových kategoriích.

„Na jaře jsme učili vyslovovat Sokol Příbram v Mnichově a v listopadu ve Francii. To bylo radosti pro naši výpravu! Je škoda, že se nemohla zúčastnit naše ostatní družstva. Finanční náklady na startovné, dopravu a ubytování jsou dost náročné a Sokol na to nemá dostatek financí. Za to, že jsme se mohli s děvčaty poháru ve Francii zúčastnit, patří velké poděkování rodičům a trenérům, kteří si vše platili sami," řekl na závěr Beran.

Sokol Příbram reprezentovaly: Anička Blehová, Jana Schejbalová, Adélka Mejzrová, Markétka Ševčíková, Kája Svobodová, Soňa Andělová, Terezka Vandasová, Péťa Pajmová, Anetka Trojanová, Lenka Drábková a Kačka Šimůnková.