Příbramský půlmaraton

Na historicky první půlmaraton v ulicích města už je přihlášeno kolem 250 běžců, do štafet pak dalších 30 týmů. Start bude na nábřeží A. Dvořáka v 18 hodin, cíl na náměstí TGM. Celé dopoledne budou probíhat na nábřeží závody dětí, připraven je i tzv. fitness běh, kde se nebude měřit čas. „Tento běh je ideální pro všechny, kdo se chce jen tak proběhnout – celé rodiny, kolegy z práce. Prostě pro každého, pro koho není důležitý čas nebo pořadí, ve kterém doběhnou do cíle nebo si zatím netroufnou na vzdálenost v hlavním závodě," zve Eliáš na 2,1 km dlouhou trať fitness běhu.

V hlavním závodě na 21,1 km budou mít běžci k dispozici dvě občerstvovací stanice – na obou náměstích, přes která se poběží.

Na náměstí TGM bude navíc bohatý doprovodný program pro ty, kteří přijdou fandit. Chybět nebude ani občerstvení a živá kapela.

S uspořádáním závodu souvisí i dopravní uzávěrky. Ta hlavní bude od 17 do 21 hodin. „Schéma uzavírek a objížděk zpracovala odborná firma, která se snažila myslet jak na běžce, tak řidiče. Žádáme řidiče o trpělivost," říká za pořadatele Vlastimil Ševr.

Hlavní závod – závod pro širokou veřejnost a běžce profíky i amatéry. Běžci poběží celkem 4 okruhy centra města. Připraveny budou občerstvovací stanice, zázemí pro běžce a další nezbytné záležitosti.
Start: 18.00 Hořejší Obora.
Vyhlášení: 20.30 náměstí TGM.

Štafetové závody – jsou připravené pro kategorii dospělých. Každý člen štafety poběží přibližně 5,2 km. Již nyní je přihlášeno 25 štafet. Počet členů štafety je 4.
Start: 18.00 Hoř. Obora.
Vyhlášení: 20.30 náměstí TGM.

Fitness běh – závod určený začínajícím běžcům nebo naprostým amatérům. Jeho délka je 2,1 km a startovné zcela zdarma.
Start: 16.30 Hoř. Obora.
Vyhlášení: se nekoná.

Dětské závody – rozděleny podle věku do 6 skupin a ještě na dívky/chlapce. Nejmenší běžci mají v datu narození 2009 a mladší. Délka okruhu pro děti bude úměrná jejich věku a startovné je zdarma.
Start: 10.00 Hoř. Obora.
Vyhlášení: 13.00 náměstí TGM.

Český pohár v triatlonu

V neděli se pak sportovní dění přesune do areálu Nového rybníku. Zde se uskuteční závod Českého poháru v triatlonu.

Připraveny opět budou jak tratě pro dospělé, tak i pro děti. „Startovní listina už čítá 160 jmen, mezi kterými je například i v současnosti nejlepší český triatlonista Jan Čelůstka," prozrazuje Radek Eliáš a dodává: „Zvu všechny Příbramáky, ať přijdou povzbudit úspěšné příbramské triatlonisty Tomáše Zikmunda, Davida Eliáše, Tomáše Černohorského a Honzu Fraňka."

Dodejme, že Zikmund vyhrál předchozí závod poháru v Plzni a Eliáš na něm byl druhý. Na domácí trati budou chtít určitě tato umístění zopakovat.