Skupinu A ovládli naprosto zaslouženě Jaroslav Mašek s Honzou Šimkem, hrající za tým Olympique Marseille. Se 14 body postoupili přímo do semifinále.
Dalšími týmy v této skupině byly Olympique Lyon (Karel Krejčí, Vojta Hájek), Queens Park Rangers (Martin Pištora, Lukáš Beran) a Udinese Calcio (Viktor Šmucler, Jakub Šindelář).

Zápasy zde byly povětšinou vyrovnané, což se ukázalo na bodových ziscích jednotlivých týmů. Jediným týmem, který nedokázal uspět ani jednou, bylo Udine, a tak skončilo poslední ve skupině.

Skupina B se na rozdíl od předchozí skupiny rozdělila na dva póly, kdy o první příčku proti sobě svedly souboje týmy Athletic Bilbao (Jan Voříšek, Ondřej Kocourek) a Ajax Amsterdam (Miloš Rybanský, Jakub Hyspecký). Souboj nakonec vyzněl pro tým ze Španělska.

Na druhém pólu tabulky si celkem v klidu postup pohlídal bohatý ruský tým Anzhi Machačkala (Broňa Sládek, Petr Kružliak) a posledním týmem do party byl jediný mimoevropský tým Santos (Matěj Štochl, Ondřej Slačík).

Herní systém turnaje určil, že čtvrtfinále a semifinále se bude hrát na dva zápasy doma a venku podle pravidel z velkého fotbalu. Vítězové skupin měli boj o poháry zaručen, a tak čekali, jak dopadnou čtvrtfinálové boje. V těch nebyla nouze o překvapivé výsledky.

Druhý tým ze skupiny B Ajax Amsterdam nastoupil proti bojovníkům z Q.P.R a již po prvním utkání v Anglii bylo více či méně rozhodnuto. Pištora s Beranem zvítězili 4:1 a do odvety si výsledek již jen hlídali s vědomím, že jim stačí neprohrát o tři a více branek. Tento cíl se podařil a první semifinálová dvojice byla na světě.

Zatímco předchozí dvojice měla o postupujících jasno celkem rychle, druhá řešila dilema postupujících až do prodloužení druhého zápasu. Obě utkání mezi Anzhi Machačkala a Lyonem skončila shodně 1:1 a šlo se do prodloužení, které ve 120. minutě rozhodl samostatnou akcí Broňa Sládek.

Semifinálová utkání přinesla opětovné střetnutí týmů ze základních skupin, ale obě dvě skončila překvapením. Obě dvojice z prvních míst vypadly a musely se spokojit pouze s bojem o třetí místo.

Souboj zklamaných se nesl spíše v poklidném duchu, kdy zápas byl rozhodnut od prvních minut a dvojice Voříšek – Kocourek obsadila krásné třetí místo.

Finále na rozdíl od souboje o bronz přineslo takticky svázanou bitvu. Zatímco první poločas skončil bez branek, tak ve druhém padaly branky poměrně rychle.

Nejprve se prosadilo po rohovém kopu Anzhi 1:0. Ovšem tento výsledek zmizel hned po rozehrání, kdy Q.P.R zatáhl míč po straně a centr před prázdnou bránu již byl lehké sousto 1:1.

Vítězná branka byla z kategorie šťastných. Střela zpoza šestnáctky trefila obránce, od kterého se míč odrazil k volnému útočníkovi, a ten měl lehkou práci. Když pak ještě Beran nedal pokutový kop a Sládek trefil pouze brankáře, bylo jasné, že první ročník vyhraje dvojice Beran – Pištora s týmem Queens Park Rangers.

„Jsem rád, ze se turnaj vyvedl a že se zúčastnilo na první ročník dost hráčů. Doufám, že toto nebyl poslední turnaj a snad zájem o akce tohoto typu bude i nadále," řekl po skončení turnaje jeho pořadatel Viktor Šmucler.

Konečné pořadí turnaje: 1. Q.P.R. (Pištora, Beran); 2. Anzhi Machačkala (Sládek, Kružliak), 3. Athletic Bilbao (Voříšek, Kocourek), 4. Olympique Marseille (Mašek, Šimek), 5. Ajax Amsterdam (Rybanský, Hyspecký), 6. Olympique Lyon (Krejčí, Hájek), 7. Santos (Štochl, Slačík), 8. Udinese Calcio (Šmucler, Šindelář).

MARTIN PIŠTORA