Č. Budějovice - Příbram
0:3 (-27, -25, -20)

Jen pět dní dělilo příbramské a českobudějovické volejbalisty od dvoujejich vzájemných střetnutí. Zatímco o víkendu se během Českého poháru radoval z výhry Jihostroj, v extraligovém duelu ve čtvrtek podvečer překvapivě vládli Kocouři.

Jak už to v soubojících těchto dvou soupeřů bývá, bojovalo se o každý míč. A stejně, jako krátce po Vánocích, i tentokrát se radovala Příbram. Obrovskou bojovností zvládla koncovky prvních dvou setů a ve třetím senzaci dokonala.

Příbramští tak České Budějovice porazili již podruhé v sezoně a zůstávají jejich jedinými přemožiteli.

„Neměli jsme v tomto utkání co ztratit, takže jsem hráčům řekl, ať si zápas užívají a smějou se na sebe. To se jim povedlo, hráli velmi dobře,“ zářil po utkání Brom, jenž vybojoval v posledních pěti letech čtyři tituly právě s Českými Budějovicemi.

V sobotu Jihočeši porazili Příbram v semifinále Českého poháru 3:1. Nyní ale selhali v útoku. Hosté výborně bránili na síti i v poli a zápas si užívali.

Trenér mistrů Jan Svoboda viděl hlavní příčinu porážky v selhání smečařů. „Všichni tři – Rojas, Michálek a Fila byli podstatně horší než příbramští útočníci. Mohli jsme zápas zvrátit, ale v důležitých chvílích jsme neuhráli důležité výměny,“ sdělil po utkání.

Na Jihostroj se tak dotáhl po 26. kole Liberec, který má nyní stejný počet bodů. Třetí Ostrava ztrácí šest bodů, Příbram devatenáct.

Rozhodčí: Fink, Kořenek. Čas: 82 minut. Diváků: 500.

Jihostroj ČB: Zapletal, Michálek, Smrčka, Mach, Fila, Rojas, libero Juračka – Habr, Šulista, Procházka. Trenéři Jan Svoboda a Stanislav Pochop.

Příbram: Pekárek, Křiško, Leikep, Havrlík, Zach, Böhm, libero Málek – Čížek. Trenér Petr Brom.

Ostatní výsledky: Brno - Ústí nad Labem 3:1 (22, -28, 22, 23), ČZU Praha - Havířov 3:2 (20, -27, -18, 21, 13), Odolena Voda - Liberec 0:3 (-18, -23, -15), Ostrava - Zlín 3:0 (22, 17, 23).