„V loňském roce se Jirkovi podařilo probojovat do elitní první stovky světového žebříčku tenisových profesionálů ATP. Tato nová pozice mu umožňuje účastnit se největších světových turnajů, na kterých startují ti absolutně nejlepší hráči, jako Rafael Nadal, Novak Djokovic, Roger Federer, či Tomáš Berdych," říká otec někdejší světové juniorské jedničky Jiří Veselý starší.

„V únoru a březnu letošního roku Jirka absolvoval sérii čtyř turnajů v USA – Memphis, Delray Beach, Indian Wells a Miami. Získával především zkušenosti, ale porazil také několik výborných hráčů, stojících v žebříčku vysoko před ním," dodává Veselý starší.

Velmi vyrovnanou partii sehrál Veselý mladší například v Indian Wells proti wimbledonskému vítězi Andy Murraymu, kde mu chybělo jen několik míčů k celkovému vítězství. Na tomtéž místě pak dostal nabídku společného tréninku s legendou světového tenisu a nejlepším tenistou historie Rogerem Federerem. „Bylo velmi zajímavé vidět a pozorovat Federera z těsné blízkosti přímo na kurtu. Celý trénink proběhl za účasti několika set diváků. Roger Federer se ukázal nejen jako velký profesionál, ale také jako milý a pohodový člověk. Nejen, že jsem si dobře zatrénoval, ale také si s ním popovídal o tenisu a o životě s tím spojeným.," volal Veselý junior domů po nevšedním zážitku.

Výsledky, kterých Veselý dosáhl v posledních třech měsících, ho znovu posunuly dopředu ve světovém žebříčku ATP. Aktuální v něm figuruje kolem 70. místa.