„Inspirovali jsme se formátem legendárního oregonského závodu Hood to Coast," prozrazuje hlavní organizátorka Květa Látalová a doplňuje: „V Oregonu se v roce 2013 konal již dvaatřicátý ročník a zúčastnilo se jej přes 1000 týmů."

Úvodní ročník Vltava Rum měří téměř 370 kilometrů a trasa vede nejkrásnějšími místy jižních a středních Čech a Prahy. Rozdělena je na 36 úseků dlouhých 8 až 15 km. Závod má pouze tři omezení – minimální věk běžce musí být 15 let, maximální počet běžců v týmu je dvanáct, a zdravotní způsobilost. „Závod možná působí náročně, ale v týmu jej zvládne opravdu každý, kdo pravidelně a rád běhá," doplňuje Květa Látalová.

Vltava Run je ideálním zážitkem pro přátele, kamarády, ale i kolegy, kteří chtějí utužit svoje vztahy netradičním způsobem. „Vltava Run není jen o běhu, je to o obrovském zážitku, o emocích, radosti, přátelství, nádherné přírodě, o kondici, odhodlání, taktice a nadšení. Přesně to vystihuje naše motto – Jedna výzva, spousta zážitků," dodává Květa Látalová.

Start závodu je v 5.30 hodin v Kvildě, na Příbramsku poběží závodníci přes Klučenice, Solenice, Kamýk, Líchovy, Křepenice, Cholín, Mokrsko a Prostřední Lhotu.

V tuto chvíli už je možnost registrace uzavřená, do závodu se přihlásilo 43 týmů.

Vyznavači běhu však nemusí smutnit, neboť přímo na Příbramsku se ve stejný čas koná také velmi zajímavá akce – Lázská 25. Ta nabídne jak běžecké tratě 25 a 12 kilometrů, tak možnost protáhnout se pro maminky s kočárky nebo chodce s hůlkami.